Lokalne

Prezydent miasta przyznał roczne nagrody 235 urzędnikom

Opublikowano

w dniu

W ubiegłym roku nagrody przyznano 235 pracownikom świnoujskiego magistratu. Najwyższe nagrody roczne otrzymali zastępcy – po 9 tys. złotych brutto. Pozostali urzędnicy od 500 zł do 7 tys. zł.

– Zgodnie z regulaminem wynagradzania nagrody przyznawane są za dobrze wykonywaną pracę. W urzędzie nie planuje się funduszu nagród. Ewentualne nagrody wypłaca się ze środków pochodzących z oszczędności na zwolnieniach lekarskich pracowników w trakcie roku – tłumaczy Hanna Lachowska z magistratu.

Takie nagrody przyznawane są co roku. Prezydent miasta jako pracodawca ma do tego prawo.

1 Komentarz

 1. JestemZMiasta temu

  5 lutego 2020 na 15:20

  Oczywiście, że prezydent miasta ma prawo przyznać nagrody pracownikom urzędu miejskiego,
  ale mieszkańcy miasta mają też prawo wiedzieć co takiego szczególnego ci pracownicy w ubiegłym roku zrobili że zasłużyli na nagrodę. Lakoniczne „…za dobrze wykonywaną pracę..” nie wystarcza, bowiem za dobrze wykonywaną pracę płaci się dobrą pensję a nie nagrodę. Nagroda jest za jakieś szczególne osiągnięcie, ekstra wysiłek uwieńczony spektakularnym sukcesem. Jakież to więc sukcesy ma na swoim koncie w 2019 roku dwoje wiceprezydentów uhonorowanych 9.000 zł ? Inwestycje oraz wyłonieni na podstawie przetargów wykonawcy tychże inwestycji to jedna porażka, przynosząca niepomierne straty dla wizerunku miasta. Komunikacyjnie miasto weszło w etap stabilizacji chaosu.
  Służbę zdrowia przemilczę bo nie wiem czy ta groźba pozwu przez szpital miejski za „zniesławianie” jest jeszcze aktualna. Faktem jest , że na niwie kultury w 2019 roku zaczęło się coś wreszcie dziać, ale premię za to powinien dostać były już dyrektor MDK, a nie wiceprezydent który go zwolnił. No i na koniec taki kwiatek : „nagrody wypłaca się ze środków pochodzących z oszczędności na zwolnieniach lekarskich pracowników w trakcie roku „. Czyżby to znaczyło, że im więcej urzędników magistratu choruje tym większe premie dostają wiceprezydenci ? Dobre.

 2. Wtuszak temu

  5 lutego 2020 na 10:27

  Chyba jest tutaj mowa o trzynastkach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version