Lokalne

Otwarcie restauracji na szczególnych warunkach możliwe w trzecim etapie

Opublikowano

w dniu

W kolejnym etapie odmrażania gospodarki możliwe jest. np. zezwolenie na funkcjonowanie restauracji na szczególnych warunkach i zasadach – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Zastrzegł jednak, że takie decyzje będą podejmowane „bardzo ostrożnie”.

Dworczyk pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o nieoficjalne informacje o otwarciu 18 maja restauracyjnych ogródków podkreślił, iż zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, po dwóch tygodniach od wprowadzenie drugiego etapu otwarcia, jeśli wszystko „szło by dobrze”, jest możliwy kolejny etap odmrażania gospodarki.

„Wraz z nim, np. na szczególnych zasadach, warunkach zezwolenie na funkcjonowanie restauracji” – wskazał minister. Zastrzegł jednak, że rząd będzie bardzo ostrożny w decyzjach. „My, tak jak zawsze będziemy opierać się na wytycznych lekarzy i wirusologów” – dodał Dworczyk.

Szef KPRM zaznaczył, że rząd na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. Przypomniał, że premier Morawicki założył również możliwość odłożenia w czasie wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki. „To wszystko zależne jest od liczby zachorowań, sytuacji epidemicznej w kraju, monitorujemy tę sytuację” – zaznaczył. (PAP)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version