Lokalne

Świnoujścianie głodni książek. Kolejka do miejskiej biblioteki

Od 5 maja znów można korzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego przy ulicy Piłsudskiego 15. Co prawda trzeba mieć rękawiczki i maseczkę, ale to nie zraziło świnoujścian, którzy już tego pierwszego dnia ustawili się w… kolejce do biblioteki. Przez 5 godzin bibliotekę odwiedziło ponad 140 osób.

Dla nas bibliotekarzy, mimo pandemii i konieczności zachowania środków ostrożności, to był chyba jeden z piękniejszych dni. Widok ludzi stojących w kolejce po książki wart jest każdych pieniędzy – mówi z uśmiechem Lucyna Brucka z MBP w Świnoujściu.

Pani Lucyna przyznaje, że spodziewali się wielu czytelników, ale nie aż tylu pierwszego dnia.

Mieliśmy mnóstwo telefonów z pytaniami, kiedy otworzymy, kiedy będzie można wypożyczyć książki itp. – wyjaśnia. – Wiedzieliśmy więc, że ludzie czekają, że im nas brakuje. Ale nie sądziliśmy, że aż tylu przyjdzie już pierwszego dnia.

Dyrektor placówki Bożena Łukaszewska dodaje, że do otwarcia pracownicy przygotowali się już od jakiegoś czasu.

Przygotowaliśmy pomieszczenia zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zachowania środków ostrożności, mamy płyny dezynfekujące, rękawiczki i maseczki dla pracowników – wylicza dyrektor Bożena Łukaszewska.

Do piątku (8 maja 2020) biblioteka czynna jest w godzinach od 12.00 do 17.00.

Po 8 maja też oczywiście będzie czynna, ale niewykluczone, że zmienimy godziny otwarcia. Zobaczymy, jak teraz sprawdzą się te obecne – mówią pracownicy placówki. – Oczywiście o wszelkich zmianach będziemy informować naszych czytelników.

Na razie można korzystać z wypożyczalni i fonozbiorów. Nieczynne są jeszcze czytelnie.

Jednorazowo do wypożyczalni dla dorosłych mogą wejść 2 osoby. Tak samo jeśli chodzi o wypożyczalnię dla dzieci. Natomiast w pomieszczeniu z fonozbiorami jednorazowo może przebywać 1 osoba. Wszystkich obowiązuje zachowanie odległości 2 metrów od drugiej osoby. Każdy korzystający musi mieć także maseczkę na twarzy i rękawiczki na dłoniach.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Fot. MBP Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version