Lokalne

Promenada już w nowej odsłonie. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

W połowie czerwca do użytku mieszkańców i turystów oddano Promenadę Historyczną. Jest to drugi etap projektu pn.:”Kurort Nadmorski – nowa wizja przestrzeni publicznej.” W pierwszym etapie wykonano Promenadę Zdrowia, a w czerwcu oddano do użytku Promenadę Historyczną.

Nowa promenada prezentuje się imponująco i stała się wygodnym i atrakcyjnym miejscem do spacerów i odpoczynku o każdej porze roku. W ramach projektu uzbrojono teren, poprzez wykonanie sieci sanitarnej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej wyposażonej w zbiorniki retencyjne pozwalające na wykorzystanie wody opadowej do podlewania zieleni.

Poprowadzono nową instalację elektryczną oświetlenia. Na całej długości wymieniono nawierzchnię z betonowych płyt, którą urozmaicają wtopione w nawierzchnię ślady zwierząt oraz oznaczenia nazw ulic, a dzięki zastosowaniu różnych kształtów i kolorów stworzyła oryginalną kompozycję. Wybudowano nowe elementy infrastruktury: tężnie solankowe, fontanny,  elementy małej architektury – ławki, stoły, nowe oświetlenie, w tym nowość – ringi świetlne, które prezentują się naprawdę widowiskowo. Wykonano parasole miejskie tzw. zacieniacze. Na użytkowników czekają wygodne ławki z wysokim oparciem, stojaki na rowery. Całości dopełniła zieleń przybierając ciekawe formy i kolory.

Koszt przebudowy wyniósł – 18 320 927,91  (UE 7 313 060, budżet Miasta 11 007 867,91). Czas trwania inwestycji 2019 – 2020 rok.

Źródło: UM Świnoujście

1 Komentarz

  1. Krzys temu

    30 czerwca 2020 na 16:20

    I super

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version