Lokalne

Flota Świnoujście zaprasza w sobotę na mecz. Zmierzy się z Unią Janikowo

Opublikowano

w dniu

Po trwającej ponad 8 miesięcy przerwie zobaczymy naszą drużynę w Świnoujściu w meczu o stawkę. W nowych trzecioligowych realiach jako pierwsza stanie naprzeciwko Unia Janikowo.

Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Jeśli ktoś obawia się pokąsania przez komary, to informujemy iż nie ma takiej obawy – Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz przed meczem dwukrotnie spryska obiekt środkiem owadobójczym.

Unia jest klubem doskonale nam znanym z pierwszej dekady wieku. W latach 2000-08 spotykaliśmy się z nią 14 razy. Rywalizacja była elektryzująca, ponieważ oba kluby zazwyczaj były w czołówce. Przebiegała ona ze zmiennym szczęściem, ale ogólny bilans jest korzystny dla Floty; 6 meczów wygranych, 4 remisy i 4 porażki, bramki 19-15 także dla Floty. w Świnoujściu Flota wygrała dotąd 5 meczów, 1 raz był remis i jeden raz wygrała Unia 2-1 w czerwcu 2006, kiedy Flota spadała na rok do IV ligi. Flota w Janikowie także wygrała jeden raz (31 maja 2003 roku w wymiarze 3-1) i 3 razy zremisowała. Ostatni wspólny sezon drużyny spędziły w latach 2007/08 i zajęły wtedy dwa pierwsze miejsca. Flota wówczas awansowała na 7 lat do I ligi, a bezpośrednie mecze tych drużyn kończyły się wynikami 3-1 dla Floty w Świnoujściu i 3-0 dla Unii w Janikowie.

Unia ma za sobą rok gry w II lidze (obecna I). Było to w sezonie 2006/07. Później i ona popadła w kryzys, nie dokończyła rozgrywek IV ligi w roku 2013 i zaczęła odbudowę od klasy B. Do III ligi wróciła przed rokiem, zajmując jako beniaminek 6. pozycję.

Sprzedaż biletów tylko w kasach stadionu, które otwarte zostaną o godzinie 15:45, wyłącznie za odliczoną kwotą (10 zł). Wejście dla publiczności, z wyjątkiem inwalidów o widocznym kalectwie i ich przewodników, wyłącznie bramą od strony ul. Moniuszki. W dalszym ciągu obowiązuje nakaz (także w kolejce do kasy) zachowania minimum półtorametrowej odległości między osobami oraz zakrywania ust i nosa. Miejsca, które będzie można zająć, będą specjalnie oznakowane.

Waldemar Mroczek

Foto: Piotr Zgraja

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version