Lokalne

Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do zespołu świnoujskiego szpitala

Opublikowano

w dniu

Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do grona ortopedów przyjmujących w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły. – Od lat przyjmuję pacjentów ze Świnoujścia oraz okolic. Prosili, żebym do nich przyjeżdżał. Prezes szpitala zaprosiła mnie na rozmowę. Doszliśmy do wniosku, że razem możemy coś zdziałać. W ten sposób trafiłem do świnoujskiej placówki – mówi K. Pobłocki.

Lek. Krzysztof Pobłocki od 10 lat leczy jako specjalista ortopeda. Wcześniej związany był ze szpitalem w Gryficach. Od ponad roku przyjmuje w prywatnych klinikach w województwie zachodniopomorskim. Chodzi o placówki, które umożliwiają przeprowadzanie nowoczesnych zabiegów.

Z jakimi problemami mierzył się do tej pory najczęściej? – Żyjemy w społeczeństwie, które uprawia coraz więcej sportów – mówi K. Pobłocki –  Nie zawsze w parze z pasją idzie dobre przygotowanie. Poza tym sport zawsze generuje kontuzje. W swojej pracy najczęściej spotykam się z urazami kolan i barków, chorobami zwyrodnieniowymi stawów.

Jak mówi ortopeda szpital jest dobrze przygotowany i wyposażony. – Uważam, że czasami w mniejszych, powiatowych szpitalach może lepiej rozwinąć skrzydła. Łatwiej nad wieloma rzeczami zapanować i profilować pacjentów – tłumaczy nasz rozmówca.

K. Pobłocki przyjmuje pacjentów ambulatoryjnie co drugi wtorek, a operacje będzie przeprowadzał w co drugi piątek. Wśród przeprowadzanych zabiegów będą: artroskopia stawu kolanowego, w tym leczenie zmian zwyrodnieniowych z wykorzystaniem membran lub nośników kolagenowych, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych i pobocznych, operacje naprawcze łąkotek oraz  artroskopia stawu ramiennego, w tym odbarczenie przestrzeni podbarkowej, operacje naprawcze w nawykowych zwichnięciach barku, rekonstrukcja obrąbka łopatki, operacje naprawcze ścięgien stożka rotatorów, zmiany przeciążeniowo-zapalne ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia. Dodajmy, że wspomniane zabiegi są już przeprowadzane w świnoujskim szpitalu przez naszych ortopedów, ale teraz takowych będzie odbywać się w placówce więcej.

1 Komentarz

 1. Pytanie do Pani Prezes Kąkolewskiej? temu

  26 czerwca 2023 na 18:26

  Pytanie czy Pan Doktor Poblucki robi ciesnie dloni?

 2. Do Pani Prezes naszego szpitala ,prosimy . temu

  26 czerwca 2023 na 18:22

  Czekamy kiedy będzie w Swinoujsciu Reumatolog myślę, że bardzo potrzebny .

 3. ls temu

  4 marca 2021 na 12:19

  Szkoda, że nie ma u nas dr Jakuba Pobłockiego – endokrynploga…..

  • pacjenci temu

   12 grudnia 2022 na 11:45

   To dobrze ze chociaż ktoś będzie bo dr. Zgutka odchodzi :((

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version