Lokalne

Szpital ma nowy sprzęt. To sterylizator plazmowy

Opublikowano

w dniu

Sterylizator plazmowy niskotemperaturowy to nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. – Służy do dezaktywacji mikroorganizmów na szerokiej gamie narzędzi, których używamy w naszej placówce. Sterylizator jest bardzo poręczny. Dzięki niemu nasza praca przebiega sprawniej – mówią w świnoujskim szpitalu.

To sterylizator Sterlink. Służy do niszczenia wirusów, grzybów, bakterii i ich przetrwalników na narzędziach używanych przez medyków. Do świnoujskiego szpitala trafił w grudniu 2020 roku. Kosztował 85 tys. złotych. Kolejne szkolenie z zakresu obsługi urządzenia w szpitalu przeprowadzili specjaliści z firmy Sani, dystrybutora sprzętu.

– Sterylizacja niskotemperaturowa ma mniejsze oddziaływanie na strukturę narzędzi chirurgicznych o skomplikowanej budowie, w tym elementy optyczne. W sterylizacji parowej te tracą z czasem swoje właściwości, co zwiększa trudności podczas operacji. W przypadku tego sterylizatora jest inaczej – tłumaczy Mateusz Kowalski, dyrektor serwisu Sani.

Technologia sterylizacji jest rozwijana. Urządzenia o mniejszych gabarytach usprawniają prace medyków. Pracownicy centralnej sterylizatorni szpitala wskazują, że urządzenie trafiło tutaj w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. W świnoujskim szpitalu jest to pierwsze urządzenie tej klasy do sterylizacji narzędzi. Dzięki nowemu sprzętowi proces ten odbywa się szybciej i efektywniej. – Nie trzeba uruchamiać dużych sterylizatorów, gdy potrzeba przeprowadzić sterylizację kilku mniejszych elementów – dodają nasi rozmówcy.

Jest to jedno z wielu urządzeń, które w ostatnim czasie trafiły do świnoujskiej placówki. – Szpital cały czas dąży do tego, żeby polepszać zarówno jakość usług dla pacjentów jak i warunki pracy personelu – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

1 Komentarz

  1. Słabo temu

    22 marca 2021 na 16:20

    Taki ten szpital dobry? to dlaczego tak często jest wzywany helikopter LPR? Inne miasta nie korzystają z helikoptera tak często i pomagają chorym w swoich szpitalach a tutaj coś chyba nie tak.

  2. Anonim temu

    22 marca 2021 na 09:25

    Mieszkańcy sta

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version