Lokalne

Lena, Franciszek i Dawid Halowymi Medalistami Mistrzostw Województwa w LA

Opublikowano

w dniu

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował dla zawodników, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia lekkoatletyczne do sekcji LA OSIR „Wyspiarz” wyjazd na Halowe Mistrzostwa Województwa  w LDK, które odbyły się w Szczecinie w dniu 6 marca 2021 r.

Nasze miasto reprezentowała 17 osobowa grupa młody lekkoatletów w składzie: Dawid Pecyna, Kamil Gajewski, Marcel Maciejewski, Natalia Koszykowska, Lena Szepke, Emilia Stalka, Nadia Pecyna, Franciszek Gralak, Rafał Kowalczyk, Jan Mathews, Bartosz Litra, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Justyna Guzenda, Gabriel Kasprzyk, Natalia Nieckarz Ksawery Karasek.

Klasą dla siebie okazał się Franciszek Gralak w skoku wzwyż, w kategorii U14 zdobywając kolejny tytuł Mistrza Województwa oraz uzyskując najlepszy w tym sezonie halowy wynik w kraju  – 158 cm, ustanawiając tym samym rekord życiowy.

Tytuł Mistrzyni Województwa w skoku wzwyż w kategorii U14 z ubiegłego roku obroniła również Lena Szepke, ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 140 cm.

Wicemistrzem w biegu na 60 m w kategorii U16 został Dawid Pecyna, który specjalizuje się w biegach średnich, a pomimo tego w biegu sprinterskim uzyskał bardzo dobry wynik – 8,22 ( jego najlepszy wynik na tym dystansie to 8,17).

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowali się:

Bartosz Litra w biegu na 1000 m w kategorii U14;

Emilia Stalka w skoku wzwyż w kategorii U14.

Życzymy młodym lekkoatletom z sekcji OSIR „Wyspiarz” powodzenia w kolejnych zawodach, które odbędą się już na stadionie lekkoatletycznym. Sobotnie zawody zakończyły sezon halowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version