Lokalne

Budżet Obywatelski. Szpital stara się o sprzęt i pieniądze na warsztaty psychologiczne

Opublikowano

w dniu

„Technika dla zdrowia – zakup sprzętu i oprogramowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentem” oraz „Harmonia w pracy, harmonia we mnie. Stop wypaleniu zawodowemu” to dwa projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok, który pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły złożyli w magistracie. Autorem pierwszego wniosku jest dr Mateusz Muszczyński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, a drugiego Aneta Całus, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego, specjalista psychoterapii uzależnień.

Co roku pracownicy szpitala starają się o dofinansowanie na zakup sprzętu, który ratuje zdrowie i życie mieszkańców. Podobnie będzie w tym roku. Autorem jednego z projektów jest anestezjolog Mateusz Muszczyński. W projekcie przewidziano zakup: uniwersalnego, zmotoryzowanego mobilnego aparatu RTG do tzw. badań przyłóżkowych opartych o technologię detektorów. Poza tym placówka proponuje zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania do Elektronicznej Karty Znieczulenia z modułami wspomagającymi, urządzeń do kompresji klatki piersiowej oraz holterów cieśnieniowych i EKG. Koszt zakupu sprzętu to milion złotych. W projekcie przewidziano także szkolenia zespołu oraz opiekę serwisową.

– To sprzęt medyczny i oprogramowanie, które umożliwi służbom medycznym szybką diagnostykę pacjentów obłożnie chorych i reanimowanych. Wśród urządzeń znajdą się również te, dzięki którym będzie można elektronicznie monitorować znieczulenie pacjenta podczas zabiegów operacyjnych – tłumaczy M. Muszczyński.

Centrum Zdrowia Psychicznego będzie starać się natomiast o dofinansowanie na wyjazdowe warsztaty z osobami, które pracują na terenie Świnoujścia. To wniosek do tzw. „projektów miękkich”. Kwota dofinansowania wyniosłaby 40 tysięcy złotych.

– Problem wypalenia zawodowego może dotyczyć każdego bez względu na stanowisko. Pracownik przestaje się rozwijać i odczuwać satysfakcję z tego, co robi. To reakcja organizmu na długotrwałe przeciążenie obowiązkami, czasami zbyt trudne i odpowiedzialne zadania oraz monotonną pracę. Z doświadczeń naszych specjalistów wynika, że jest to coraz poważniejszy problem – mówi Aneta Całus, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego – Podczas dwudniowych warsztatów, które odbędą się w okolicach Świnoujścia, uczestnicy nabędą wiedzę na temat stresu i wypalenia zawodowego. Nasi specjaliści nauczą, jak radzić sobie z tego typu problemami.

Dodajmy, że Szpital Miejski im. Jana Garduły stara się pozyskiwać pieniądze na sprzęt i różnego rodzaju przedsięwzięcia z wielu źródeł. Placówka kieruje wnioski o dofinansowanie unijne oraz w ramach pomocy udzielanej przez władze województwa, ale także tej oferowanej przez Miasto.

– Budżet Obywatelski to nasza szansa na zakup dobrego sprzętu i realizację programów, które ratują zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta – mówią pracownicy szpitala – Co roku mieszkańcy chętnie wspierają nasze wnioski i pomagają nam wygrywać kolejne edycje BO. Dziękujemy za to wielkie wsparcie. Zachęcamy wszystkich do głosowania na nasze projekty.

2 Comments

 1. Darek Szlagowski temu

  22 lipca 2021 na 00:07

  Miasto patogeniczne. Bez zasad. Każdy kto ma poukładane w głowie – ucieka i nie wraca, po otwarciu tunelu większość mieszkańców może zrozumie – jakim kosztem dla miasta będzie tunel. Ktoś już nie myśli racjonalnie i nie pracuje żyje tylko tym aby … przeciąć wstęgę… póżniej będziemy się martwić.

 2. ??????? ???????????ℎ temu

  21 lipca 2021 na 09:49

  Szpital dostawał środki covidowe dnia 11.02.2021 w wysokości 800 915,15 zł, ale pewnie te pieniądze już dawno zostały przeżarte.

  Źródło: https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/dodatki-covidowe-mamy-liste-szpitali-z-konkretnymi-kwotami

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version