Bez kategorii

Jaką bieliznę nosić w zimę?

Okres zimowy to czas, w którym należy zaopatrzyć się w ciepłe ubrania oraz odpowiednią bieliznę. Wieczory są długie i mroźne, dlatego dobrym pomysłem z pewnością okaże się szlafrok damski zabezpieczający ciało przed wychłodzeniem po kąpieli.

Dobór odpowiedniego materiału

Jakie modele bielizny zostaną przez nas wybrane na czas zimy, w dużej mierze zależy od tego, ile czasu jesteśmy narażeni na niskie temperatury. Poza klasycznymi modelami warto rozpatrzyć zakup bielizny termoaktywnej. Szukając odpowiednich egzemplarzu, jednym z wytycznych powinien być niewątpliwie materiał, z którego zostały one wykonane. Jest to wyznacznik przyczyniający się do komfortu. Zakładając bieliznę wykonaną ze sztucznego materiału, trzeba liczyć się z wydzielaniem większej ilości potu, skóra nie może oddychać. Zapewnia to uczucie ciepła, ale nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Najlepszym materiałem zdecydowanie jest naturalna bawełna. Pomimo swojej delikatności jest materiałem ciepłym. Co więcej, przepuszcza powietrze i wchłania wydzielający się pot. Zaopatrując się w bieliznę tego typu, zafundujemy sobie niewielkim kosztem wygodę i swobodę.

Szlafrok damski jako absolutna konieczność w zimę

Po długim i męczącym dniu każdy człowiek marzy o gorącej kąpieli, aby zapomnieć o niedogodnościach dnia. Spotkanie z wodą wynagradza wszystkie trudy minionego dnia. Niestety ciało szybko wychładza się po wyjściu z wanny czy spod prysznica, dlatego niezbędną rzeczą jest szlafrok damski. Jaki model jest najbardziej odpowiedni? Oczywiście odpowiedź jest bardzo prosta — ciepły! Po kąpieli bardzo miło otulić się w gruby i mięciutki materiał o rozmiarach na tyle dużych, aby otulić całe ciało. Szlafrok zakładamy na gołe ciało, dlatego ważna jest miękkość materiału i jego rodzaj. Dobrym pomysłem jest zakup szlafroka z kieszeniami, ponieważ można włożyć tam ręce i je ogrzać. Idealnym rozwiązaniem jest także zakup puchowej piżamy i skarpetek, aby zmniejszyć ubytki ciepła z organizmu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version