Mistrzowskie zakończenie sezonu lekkoatletycznego z udziałem zawodników OSiR „Wyspiarz”

W miniony weekend na malowniczo położonym stadionie lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w LA. Były to zawody, które  zakończyły rywalizację na otwartych obiektach w sezonie letnim 2022. Dla naszych lekkoatletów były to udane zawody, pokazali niesłychaną wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy. Bardzo dobre zakończenie sezonu 2022 pokazali nasi najmłodsi „miotacze” którzy udowodnili, iż piłeczka może latać daleko na zawodach.

W kategorii U12:
Fabio Baldi – I miejsce z wynikiem 42 m ustanawiając rekord życiowy,
Julia Łoś –  III miejsce z wynikiem 28 m
Julia Nebesny –  IV miejsce z wynikiem 27,5 m.
Dobrze zaprezentowali się również nasi skoczkowie:
Lena Szepke-  I miejsce z wynikiem 150 cm
Franciszek Gralak – I miejsce z wynikiem 175 cm
Emilka Stalka – IV miejsce z wynikiem 130 cm

Nie zawiedli również nasi młodzi sprinterzy:
w kategorii U14
Filip Sudnik – I miejsce w biegu na 100m z wynikiem 12,79, zaś w biegu na 300 m zajął wysokie V miejsce z rekordem życiowym 45,05
Maja Major – II miejsce w biegu na 300 m z bardzo dobrym wynikiem 44,70 ustanawiając tym samym rekord życiowy i zdobywając III klasę sportową
w kategorii U12
Alicja Sikorska – I miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 52,06
Fabio Baldi – II miejsce w biegu na 60 m z wynikiem 9,71
Justyna Guzenda – IV miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 46.01 (rekord sezonu)
Magda Karpińska – I miejsce w biegu na 1000 m z wynikiem 3.24.00
Na wyróżnienie zasługuje występ Julii Jagusz, która w biegu na 300 m w kategorii U14 zajęła VI miejsce z rekordem życiowym 47.51 oraz debiutującego na dystansie 300 m Szymona Pastuszki, który uzyskał bardzo dobry wynik 46.31 i zajął VI miejsce. Adama
Grudnia w biegu na 300m w kategorii U16 z rekordem życiowym na 300m 42.92 zajął VI m.

Nasz klub reprezentowała 22-osobowa grupa w składzie: Kamil Gajewski, Franciszek Gralak, Adam Grudzień, Justyna Guzenda, Julia Jagusz, Magda Karpińska, Natalia Koszykowska, Rafał Kowalczyk, Julia Łoś, Maja Major, Amelia Czerwińska, Dawid Pecyna, Michalina Rewaj, Gabriela Salamonik, Emilia Stalka, Lena Szepke, Alicja Sikorska, Szymon Pastuszka, Filip Sudnik, Fabio Baldi, Julia Nebesny, Nina Bandkowska.

Wyjazd na zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR „Wyspiarz”. Sukcesy naszych zawodników pozwalają z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość „królowej sporu” w naszym mieście. Gratulacje dla wszystkich zawodników.     \

Źródło: OSiR „Wyspiarz”