WIADOMOŚCI
PGE zakończyła budowę I etapu jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
PGE zakończyła na Podkarpaciu budowę I etapu jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko. Na działkach o powierzchni około 50 ha powstała instalacja o mocy ponad 50 MW. Na koniec pierwszego kwartału 2024 roku farma osiągnie moc 100 MW, a docelowo zostanie rozbudowana do ok. 220 MW.
„Otwieramy dziś pierwszy etap jednej z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce – PV Jeziórko, o mocy 50 MW. Pozwoli ona zasilić w energię elektryczną blisko 24 tysięcy gospodarstw domowych. W przyszłym roku rozbudujemy tę elektrownię do mocy zainstalowanej 100 MW, a docelowo osiągnie ona moc blisko 220 MW i zapewni dostawy zielonej energii do ok. 125 tysięcy gospodarstw domowych” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
W kolejnych latach PGE będzie kontynuowała proces budowy nowych farm fotowoltaicznych w całej Polsce. Już dziś spółka ma zabezpieczonych na cele inwestycyjne ok. 3000 ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy ponad 2 GW. Wszystkie inwestycje to konsekwentnie realizowane cele strategiczne przyjęte przez Zarząd Grupy PGE, które zakładają, że do 2030 roku spółka będzie posiadała 3 GW w instalacjach słonecznych.
Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna