Strona główna / Lokalne / Uchodźcy z Ukrainy mogą wziąć to, czego tylko potrzebują

Uchodźcy z Ukrainy mogą wziąć to, czego tylko potrzebują

Na targowisku „Zielony Rynek pod Zegarem” przy ulicy Kołłątaja 4 uruchomiono sklep z darami dla uchodźców z Ukrainy. Jest odzież dla dorosłych i dzieci, są zabawki, pieluchy i inne środki higieniczne. To wspólna inicjatywa Miasta oraz pełnomocnika prezydenta ds. współpracy ze społeczeństwem ukraińskim Lilia Tkach.

Sklepik czynny jest od 7.00 do 15.00. od poniedziałku do soboty włącznie. Znajduje się w pawilonie nr 4 (pierwszy rząd od ulicy Kołłątaja). W jego wyposażeniu pomogli pracownicy Żeglugi Świnoujskiej, którzy w zakładowych warsztatach zrobili  z stojaki na wieszaki. Same wieszaki natomiast dali handlowcy z PEPCO oraz sklepów w pasażu „Centrum”.

– Od początku wybuchu wojny w Ukrainie, mieszkańcy Świnoujścia cały czas przynoszą do sali sportowej domu kultury dary dla uchodźców – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Po przesortowaniu trafiają na półki w sali sportowej przy ulicy Matejki, a od dziś także do sklepiku na targowisku.

W obsłudze pomaga Fundacja Speak Up i wolontariusze.

–  To obywatele Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście – mówi Kamil Janta – Lipiński, świnoujścianin z Fundacji Speak Up.

Każdy, kto chciałby pomóc, może również przynieść tam dary: odzież, zabawki, kołdry, środki higieny, chemię. Prosimy jednak, aby były to rzeczy/przedmioty czyste i niezniszczone. Odzież taka, które naprawdę nadaje się do noszenia. Jeśli sami byśmy jej już nie ubrali, to nie dawajmy innym. A jeśli ktoś może, to niech przyniesie nowe rzeczy/przedmioty.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …