Strona główna / Lokalne / Nikt nie zgłasza się po samolot ukraińskich linii pozostawiony w Goleniowie
Foto: PAP/Marcin Bielecki

Nikt nie zgłasza się po samolot ukraińskich linii pozostawiony w Goleniowie

Nikt nie zgłosił się po samolot ukraińskich linii Azur Air Ukraine, który od czwartku stoi na lotnisku w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie). Jego załoga poinformowała, że nie jest już pracownikami firmy, przez którą była zatrudniana.

Samolot odbył rejs z Szarm el-Szejk z grupą obywateli z Ukrainy, którzy przebywali na wakacjach w Egipcie.

„Gdy wyszli wszyscy pasażerowie i udali się na kontrolę dokumentów, to za nimi poszła również załoga. Poinformowali nas, że nie są już pracownikami linii Azur Air i w związku z tym nie mogą już kontynuować swojej pracy” – poinformował rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów Krzysztof Domagalski.

Boeing 737-800 ustawiony jest na najdalej oddalonym stanowisku postojowym, aby nie przeszkadzał w eksploatacji lotniska.

„Staram się zawsze takie samoloty ustawiać na najdalej oddalonym stanowisku postojowym, bo różnie może się wydarzyć np. samolot może gdzieś utknąć na pięć dni, czy tak jak w tym przypadku zostać porzucony. Różne są sytuacje, żeby nam nie przeszkadzały w normalnej eksploatacji lotniska, zawsze staramy tak się ustawiać. Tutaj ta zapobiegliwość przyniosła efekt” – dodał Domagalski.

Jak zaznaczył, dzienna opłata za postój samolotu na płycie wynosi 600zł, samolot wart jest ponad 50 mln dolarów. (PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …