WIADOMOŚCI
Albatros Wolin najlepszy w Pucku!
Załoga UKS Albatros Wolin niespodziewanie wygrała trzecią rundę 1 Ligi w Pucku. Kolejne miejsca na podium zajęły załogi YKP Warszawa oraz KW Garland, które umocniły się w czołówce rankingu sezonu.
Przed trzecią rundą sezonu murowanym faworytem do podium była Politechnika Gdańska. Młoda załoga Patryka Kosmalskiego zaledwie kilka dni wcześniej wygrała Klubowe Młodzieżowe Mistrzostwo Polski i pewnie prowadziła w rankingu sezonu. Sensacją była natomiast zmiana na sterze KW Garland – byłego Klubowego Mistrza Polski Marka Stańczyka zastąpiła Joanna Cymerman, utytułowana zawodniczka klasy 420 i sterniczka w Dr Irena Eris Żeglarskich Mistrzostwach Polski Kobiet. Zmiany sterników wystąpiły też w SLAVA Racin,g gdzie na ster wróciła Weronika Jaroszek, Yacht Club Sopot 2 z Kubą Gotowickim oraz w Olsztyńskim Klubie Żeglarskim, który w tej rundzie poprowadził Jarosław Goździk
Pierwszy dzień zmagań był bardzo wymagający dla zawodników i zgromadzonych na brzegu kibiców. Nad Zatoką Pucką przechodziły deszcze, a temperatura nie przekraczała 15 stopni! W niemalże jesiennej aurze od zwycięstwa regaty rozpoczęła Politechnika Gdańska, ale już w kolejnym wyścigu zaliczyła falstart i dyskwalifikację z wyścigu. Studenci nie mogli odnaleźć się w zmiennym zachodnim wietrze, co skutecznie wykorzystywał Yacht Klub Polski Warszawa i bardzo spokojnie żeglujący Albatros Wolin z Jeremim Dąbrowskim za sterem – to właśnie te dwie załogi otwierały tabelę po pierwszym dniu 3. rundy. Bardzo dobrze w nową załogę wpasowała się natomiast Cymerman, prowadząc doświadczonych kolegów z Garlanda do trzech zwycięstw i najniższego stopnia podium po 1. dniu rywalizacji.
Drugiego dnia regat wiatr już od rana był bardzo mocny i z godziny na godzinę tylko przybierał na sile. Do odrabiania strat zabrali się zawodnicy z Kościańskiego Klubu Żeglarskiego wygrywając 2 wyścigi oraz Politechnika Gdańska, przypływając na miejscach 2 i 1. Niestety już po 4 wyścigach rywalizacja musiała zostać przerwana ze względów bezpieczeństwa, ponieważ wiatr w porywach osiągał ponad 70 kilometrów na godzinę. PG Racing awansowało zaledwie na 5. miejsce, natomiast czołowa trójka utrzymała swoją przewagę – skład oraz kolejność podium nie uległy już zmianie.
Wyniki 3. rundy 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej, Puck 22-24 sierpnia:
- WOL UKS Albatros Wolin 34 pkt
- YKW YKP Warszawa 37 pkt
- GAR KW Garland 38 pkt
- MAG MAG Mechelinki 40 pkt
- PGR AZS Politechnika Gdańska 41 pkt
- PRN Fundacja Żeglarska PRO NAUTIS 43 pkt
- OKZ Olsztyński Klub Żeglarski 47 pkt
- FLO WKS Flota Gdynia 52 pkt
- TXT Texet-JKW Sailing Team 53 pkt
- KKZ Kościański Klub Żeglarski 54 pkt
- SLA Slava Racing 54 pkt
- OGR Olsztyńska Grupa Regatowa 54 pkt
- YCB Yacht Club Białołęka 59 pkt
- TBD The Barking Dogs YCG 62 pkt
- HAL KŻ Hals Gostynin 78 pkt
- NAV UKS Navigo 80 pkt
- YC2 Yacht Club Sopot 2 82 pkt
- JSG MOWI Jacht Klub Stoczni Gdańskiej 87 pkt
Składy medalistów 3. rundy 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej, Puck 22-24 sierpnia:
- UKS Albatros Wolin – Jeremi Dąbrowski (sternik), Aleksander Waszkiewicz, Michał Kryński, Franciszek Rutkowski
- YKP Warszawa – Maksymilian Jabłecki (sternik), Igor Tarasiuk, Krzysztof Rubinkowski, Maciej Dąbrowski, Weronika Martynowska
- KW Garland – Joanna Cymerman (sterniczka), Marceli Kozłowski, Marcin Spałek, Tomasz Szymański
Przed finałem w Szczecinie w bardzo dobrej sytuacji jest Politechnika Gdańska, która dalej prowadzi w tabeli sezonu. W wirtualnej strefie awansu do Ekstraklasy są także YKP Warszawa, KW Garland i WKS Flota Gdynia, ale bardzo blisko nich są Fundacja Żeglarska PRO NAUTIS, Slava Racing i MAG Mechelinki – walka o awans prawdopodobnie będzie trwała do ostatniego wyścigu finałowej rundy. Na drugim biegunie są natomiast Yacht Club Sopot 2 i UKS Navigo, których sytuacja w rankingu jest bardzo zła i tylko cud może ich uchronić przed pożegnaniem z rozgrywkami 1 Ligi. Załogi MOWI Jachtklub Stoczni Gdańskiej, KŻ Hals Gostynin również cały czas znajdują się w strefie spadkowej i ich szanse na wydostanie się z niej jeszcze bardziej zmalały, a Kościański Klub Żeglarski awansując w niedzielę na 10 miejsce zbliżył się do bezpiecznej strefy, choć brakuje mu do niej 3 punktów.
Ranking sezonu 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej po 3. Rundzie:
- PGR AZS Politechnika Gdańska 48 pkt
- YKW YKP Warszawa 45 pkt
- GAR KW Garland 43 pkt
- FLO WKS Flota Gdynia 41 pkt
- PRN Fundacja Żeglarska PRO NAUTIS 40 pkt
- SLA Slava Racing 38 pkt
- MAG MAG Mechelinki 37 pkt
- OGR Olsztyńska Grupa Regatowa 33 pkt
- OKZ Olsztyński Klub Żeglarski 33 pkt
- WOL UKS Albatros Wolin 31 pkt
- TBD The Barking Dogs YCG 26 pkt
- TXT Texet-JKW Sailing Team 25 pkt
- YCB Yacht Club Białołęka 19 pkt
- KKZ Kościański Klub Żeglarski 16 pkt
- HAL KŻ Hals Gostynin 13 pkt
- JSG MOWI Jacht Klub Stoczni Gdańskiej 12 pkt
- NAV UKS Navigo 9 pkt
- YC2 Yacht Club Sopot 2 4 pkt
Wyniki i przebieg rywalizacji w każdym z wyścigów 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej można śledzić na plz2025.sapsailing.com.
Na antenie TVP Sport w niedzielę 31 sierpnia wyemitowana zostanie 15-minutowa relacja z regat. Z wyścigów pierwszego dnia przeprowadzona została transmisja na żywo na kanale na YouTube Polskiej Ligi Żeglarskiej www.youtube.com/@kanalzeglarski, gdzie można również obejrzeć konferencję ze zwycięzcami oraz studia eksperckie.
Już w następny weekend w Pucku w dniach 29-31 sierpnia odbędzie się 3. runda Ekstraklasy – najwyższego poziomu rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Polski w Żeglarstwie.
Więcej informacji o Polskiej Lidze Żeglarskiej znajdą Państwo na www.ligazeglarska.pl oraz profilach na Facebooku, Instagramie i LinkedIn.
Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Bank Pekao S. A., PGE S.A., Nice To Fit You, STBU i Aura Marine.
Gospodarzem Regat jest: Miasto Puck i Marina Puck.
Patronatem Honorowym regaty objęli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta Puck i Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.
Partnerami Ligi są: Garmin, Harken, SAP, Coffeedesk, Dr Coffee, Vulcan Training & Consultancy, Bryt Sails i RS Sailing.
Partnerem Strategicznym Ligi jest Polski Związek Żeglarski.
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego i MT Partners sp. k.
#ligazeglarska #trueracingpurepassion #żeglarstwostadionowe
WIADOMOŚCI
Więcej patroli i wieczorne dyżury ratowników. Świnoujście gotowe na wakacje
Lato w Świnoujściu ma swój niepowtarzalny rytm. Najpierw pojawiają się pierwsze parawany, potem coraz dłuższe kolejki do lodów, a chwilę później miasto zaczyna żyć niemal przez całą dobę. Za tym wakacyjnym obrazkiem stoi jednak praca wielu ludzi, których zadaniem jest jedno – sprawić, by mieszkańcy i turyści mogli wypoczywać spokojnie i bezpiecznie.
Przygotowania do letniego sezonu wchodzą w decydującą fazę. Ratownicy są już gotowi do rozpoczęcia pracy i pojawią się na plaży 20 czerwca. Od 27 czerwca zabezpieczone będą wszystkie wyznaczone kąpieliska, także te położone na prawobrzeżu miasta.
To jednak nie wszystko. W tym roku nad bezpieczeństwem czuwający nad morzem ratownicy nie będą kończyć swojej pracy wraz z zachodem słońca. Ratownicy WOPR mają pełnić również dyżury nocne. Oznacza to, że pozostaną w gotowości do reagowania na zgłoszenia przez całą dobę – niezależnie od pory dnia czy nocy.
Wraz z nadejściem wakacyjnego szczytu do miasta przyjadą także dodatkowi policjanci. Od końca czerwca do początku września świnoujską komendę wesprą funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego z innych regionów kraju. Ich obecność będzie szczególnie widoczna tam, gdzie w sezonie pojawia się najwięcej ludzi – na promenadzie, w centrum miasta, przy plaży i na głównych trasach dojazdowych.
Bezpieczeństwo nie kończy się jednak na lądzie. Na wodach wokół miasta prowadzone będą wspólne patrole policji i strażaków ochotników. Będzie można je spotkać zarówno na kanale, jak i w rejonie plaży. To odpowiedź na coraz większą popularność rekreacji wodnej, która każdego lata przyciąga do Świnoujścia tysiące miłośników żeglarstwa, motorówek, skuterów czy kajaków.
Więcej pracy czeka również Straż Miejską. Funkcjonariusze będą pełnić dyżury codziennie od godziny 9 do 21, a podczas weekendów ich obecność ma być jeszcze bardziej zauważalna. Zwiększona zostanie także liczba kontroli prowadzonych wspólnie z Inspekcją Weterynaryjną, między innymi przy dorożkach.
O wszystkich tych działaniach rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. To właśnie tam przedstawiciele służb, miejskich instytucji i urzędu podsumowali przygotowania do najbardziej intensywnego okresu w roku.
Choć wakacje większości kojarzą się z odpoczynkiem, dla wielu osób będą czasem wzmożonej służby. Ratownicy, policjanci, strażnicy miejscy, strażacy oraz inne służby wiedzą, że najlepsze lato to takie, podczas którego ich interwencji jest jak najmniej. I właśnie po to już dziś przygotowują się na kolejne tygodnie pełne słońca, turystów i wakacyjnego gwaru.
Źródło: Biuro Prezydenta Miasta
WIADOMOŚCI
Kolejny punkt na sportowej mapie miasta zyska nowe życie
Dobra wiadomość dla miłośników koszykówki i aktywnego spędzania czasu. Miasto pozyskało 80 tysięcy złotych dofinansowania na remont boiska do koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 4.
Środki zostały przyznane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu wsparcia jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2026 roku. Dzięki temu już wkrótce rozpocznie się realizacja inwestycji, która poprawi warunki do uprawiania sportu zarówno dla uczniów szkoły, jak i mieszkańców korzystających z obiektu po lekcjach.
Choć boisko to tylko fragment miejskiej infrastruktury, właśnie z takich miejsc często rodzą się sportowe pasje, przyjaźnie i zdrowe nawyki. Każdy odnowiona nawierzchnia czy bezpieczna przestrzeń do gry to inwestycja nie tylko w sport, ale przede wszystkim w mieszkańców i młodzież.
Remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 jest kolejnym krokiem w konsekwentnie realizowanych działaniach miasta na rzecz modernizacji infrastruktury sportowej. Celem jest tworzenie miejsc, które zachęcają do aktywności fizycznej, integrują mieszkańców i dają młodym ludziom przestrzeń do rozwijania swoich zainteresowań.
Finansowanie ze wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2026 r.
Źródło: Biuro Prezydenta Miasta
WIADOMOŚCI
Duże zainteresowanie przebudową Jachtowej. Miasto ma w czym wybierać
Aż dziewięć firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na przebudowę ulicy Jachtowej w Świnoujściu. Najtańszą propozycję przedstawił STRABAG, który wycenił realizację inwestycji na 4,57 mln zł. Kolejne najkorzystniejsze cenowo oferty złożyły PRD Nowogard (4,73 mln zł) oraz STANLED (4,88 mln zł). Najwyższą cenę zaproponowało konsorcjum Arden – 6,6 mln zł.
Inwestycja otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto pozyskało na ten cel 3 252 322 zł dofinansowania, co stanowi około połowę wartości przedsięwzięcia. Pozostałą część kosztów pokryje samorząd.
Przebudowa obejmie około 636 metrów ulicy Jachtowej, od skrzyżowania z ulicą Rogozińskiego do ulicy Parkowej. W ramach zadania powstanie nowa asfaltowa jezdnia o szerokości 6,5 metra, chodnik oddzielony pasem zieleni, zatoka autobusowa, nowe zjazdy do posesji oraz energooszczędne oświetlenie LED. Przebudowane zostanie także odwodnienie, infrastruktura energetyczna i telekomunikacyjna, a wzdłuż ulicy pojawią się nowe nasadzenia zieleni.
Prace drogowe będą prowadzone w ścisłej koordynacji z inwestycjami realizowanymi przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które wcześniej wykonają modernizację swoich sieci. Dzięki temu po zakończeniu inwestycji nie będzie potrzeby ponownego rozkopywania nowej nawierzchni.
Zgodnie z obecnym harmonogramem przekazanie placu budowy wykonawcy planowane jest na początek września. Jeśli procedura przetargowa przebiegnie bez przeszkód, pierwsze prace powinny rozpocząć się już na początku września.
Źródło: Biuro Prezydenta Miasta
WIADOMOŚCI
Wspaniały występ lekkoatletek klubu OSiR „Wyspiarz” w 7 Ogólnopolskim Mityngu Enea Cup w Szczecinie
Pomimo wyjątkowo niesprzyjających warunków pogodowych, które mogłyby odebrać zapał niejednemu sportowcowi, nasze dwie zawodniczki pokazały prawdziwą klasę, hart ducha i ogromne sportowe serce podczas 7 Ogólnopolskiego Mityngu lekkoatletycznego Enea Cup, który odbył się miniony weekend w Szczecinie.
Jedna z naszych reprezentantek Julia Jagusz nie tylko świetnie poradziła sobie w trudnych warunkach pogodowych, ale zwyciężyła w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 60,17, udowadniając, że konsekwentna praca i pasja przynoszą efekty, nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Jej triumf został nagrodzony zasłużoną nagrodą.
Druga nasza zawodniczka Nina Bandkowska również zaprezentowała się znakomicie. Dzięki udanemu występowi zakwalifikowała się do finału z wynikiem 13,08, gdzie w rywalizacji z najlepszymi wywalczyła świetne VI miejsce z wynikiem 13,02.
Obie zawodniczki zasługują na ogromne brawa. Ich postawa — waleczna, ambitna i pełna pozytywnej energii — jest inspiracją dla całego klubu.
Kolejny występ Juli już 17 czerwca na dystansie 200 m i w sztafecie 4×100 w Bełchatowie na Ogólnopolskim Finale Licealiady, zaś Nina wystartuje 20 czerwca w Szczecinku na dystansie 100m w Ogólnopolskim Festiwalu sprintersko-płotkarskim.
Gratulujemy!
Źródło: OSiR „ Wyspiarz”
WIADOMOŚCI
Nowe połączenie Szczecina z autostradą A6 coraz bardziej zaawansowane
Powstaje 11 wiaduktów – na pierwszym zostały już ułożone belki ustroju nośnego, a na kolejnych trwają prace zbrojarskie i betoniarskie. Większość placu budowy jest doskonale widoczna z autostrady A6 i drogi krajowej nr 13.
Na co dzień można obserwować intensywnie prowadzoną budowę w rejonie Szczecina, gdzie powstaje nowe połączenie autostrady A6, DK13 i przyszłej S6 Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS). Inwestycja obejmuje również obwodnicę Kołbaskowa oraz infrastrukturę na granicznym odcinku A6. Roboty postępują z miesiąca na miesiąc, a w ciągu najbliższych dwóch lat układ drogowy w tym rejonie przejdzie całkowitą przebudowę.
Wiadukty i drogi w budowie
Realizacja inwestycji wymaga budowy dziesięciu wiaduktów w ramach węzłów Kołbaskowo i Szczecin Południe oraz jednego wiaduktu na granicznym odcinku A6. Budowa niemal wszystkich obiektów już trwa – powstają podpory, betonowane są ustroje nośne i montowane prefabrykowane belki. W kolejnych miesiącach planowane jest wykonanie m.in. najazdów na obiekty. Najdłuższy wiadukt, o długości 130 metrów, powstanie na węźle Kołbaskowo i będzie obsługiwał ruch od strony S6 ZOS na autostradę A6 w kierunku Świnoujścia.
Równolegle postępują roboty drogowe związane z budową węzłów oraz obwodnicy Kołbaskowa. Prowadzone są prace ziemne – wykonywane są nasypy i wykopy, szczególnie na trójpoziomowym węźle Kołbaskowo, gdzie jedna z łącznic i DK13 zostaną poprowadzone pod autostradą A6. Na granicznym odcinku A6 wykonano również wzmocnienia podłoża oraz przygotowano teren pod przyszły plac kontroli dla służb.
Ruch przez plac budowy
W rejonie budowanego węzła Kołbaskowo od 24 marca ruch odbywa się bajpasem o długości kilkuset metrów. Zachowano dwa pasy ruchu w każdą stronę, dzięki czemu nie występują większe zatory. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez kolejne miesiące.
Zmiany organizacji ruchu na DK13 w rejonie budowanego węzła Szczecin Południe również nie powinny powodować większych utrudnień. Mogą one pojawić się jedynie przed granicą w Rosówku. Obwodnica Kołbaskowa w większości przebiega nowym śladem, jednak jej połączenie z istniejącą trasą może skutkować czasowymi utrudnieniami, w tym wprowadzeniem ruchu wahadłowego w drugiej połowie roku.
Utrudnienia występują również na autostradzie A6 przy granicy. Podczas budowy podpór wiaduktu ruch w obu kierunkach został przekierowany na jezdnię w kierunku Gdańska. W trakcie montażu prefabrykowanych belek konieczne było także czasowe wstrzymywanie ruchu. Po wakacjach kierowcy w obu kierunkach mają korzystać z jezdni prowadzącej do Berlina.
Kompleksowa przebudowa układu drogowego
Kontrakt o wartości 429 mln zł na realizację II etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic – obejmującego budowę dwóch nowych węzłów łączących A6, przyszłą S6 i DK13, obwodnicy Kołbaskowa oraz infrastruktury drogowej na przejściu granicznym – został podpisany z firmą Budimex pod koniec lipca ubiegłego roku. Plac budowy przekazano w sierpniu, a następnie rozpoczęto prace przygotowawcze, obejmujące geodezję, rozpoznanie saperskie i organizację zaplecza budowy. We wrześniu ruszyły zasadnicze roboty budowlane.
Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac na granicznym odcinku A6 planowane jest na 2027 rok, natomiast realizacja dwóch pozostałych zadań ma zakończyć się w 2028 roku.
Inwestycja ma zapewnić sprawne połączenie Szczecina z autostradą A6 oraz włączenie do układu drogowego realizowanej równolegle S6 Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Istniejący węzeł łączący DK13 i A6, wybudowany w latach 30. XX wieku, zostanie zamknięty. Dzięki obwodnicy z Kołbaskowa wyprowadzony zostanie ruch tranzytowy. Na granicznym odcinku autostrady A6 powstaną także wiadukt umożliwiający zawracanie, nowe łącznice oraz plac kontroli, co ma usprawnić działanie służb granicznych.
WIADOMOŚCI
Ponad milion złotych na modernizację. Ruszył przetarg na drugi etap prac przy Orliku
Po latach intensywnego użytkowania kompleks sportowy Orlik przy ulicy Kościuszki stopniowo odzyskuje dawny blask. Po zakończeniu pierwszego etapu modernizacji przyszedł czas na kolejne prace, które mają poprawić komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z jednego z najpopularniejszych obiektów sportowych w Świnoujściu.
Miasto właśnie ogłosiło przetarg na realizację drugiego etapu inwestycji. Firmy zainteresowane wykonaniem prac mogą składać swoje oferty do 29 czerwca.
Zakres planowanych robót jest szeroki. Obejmuje między innymi wymianę nawierzchni poliuretanowej na boisku wielofunkcyjnym, montaż nowoczesnego oświetlenia LED, wymianę wiat dla zawodników oraz ustawienie nowych kontenerów, w których znajdą się szatnie, zaplecze sanitarne, pomieszczenie dla trenera i magazyn sprzętu.
To kontynuacja działań rozpoczętych w ubiegłym roku. W pierwszym etapie wymieniono nawierzchnię głównego boiska. Teraz przyszedł czas na pozostałe elementy kompleksu, które również wymagają odnowienia po kilkunastu latach eksploatacji.
Realizacja inwestycji będzie możliwa również dzięki wsparciu zewnętrznemu. Miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wartość drugiego etapu przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 1,14 mln zł, a przyznane wsparcie pokryje połowę kosztów kwalifikowanych inwestycji. Umowa dotycząca dofinansowania została podpisana w marcu tego roku.
Orlik przy Kościuszki od lat tętni życiem. Każdego tygodnia korzystają z niego uczniowie pobliskich szkół, członkowie klubów sportowych oraz mieszkańcy, którzy wybierają aktywny wypoczynek. To właśnie dlatego utrzymanie obiektu w dobrym stanie technicznym jest tak ważne dla mieszkańców.
Źródło: Biuro Prezydenta Miasta
-
WIADOMOŚCI5 dni temuZłodzieje zrobili to w 180 sekund. Brawurowe włamanie do jubilera w Świnoujściu
-
WIADOMOŚCI5 dni temuRozkład kursów. Samorządowy Szlak Wodny rusza już 27 czerwca. Trwają ostatnie testy połączeń przez Zalew Szczeciński
-
WIADOMOŚCI5 dni temuNie żyje Robert Karelus. Przez lata odpowiadał za komunikację świnoujskiego magistratu
-
WIADOMOŚCI3 dni temuŚwinoujskie Dni Morza 2026. Trzy dni muzyki, rodzinnych atrakcji i wspólnego świętowania nad Bałtykiem
-
WIADOMOŚCI5 dni temuSamorząd od kuchni. Prezydent Świnoujścia gościem uczniów SP nr 6
-
WIADOMOŚCI5 dni temuTunel. W nocy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy
-
WIADOMOŚCI5 dni temu452. parkrun – sobotnie święto ruchu i dobrej energii
-
WIADOMOŚCI5 dni temuLekarze rezydenci trafią do Świnoujścia. Podpisano porozumienie ze szpitalem wojewódzkim



