Strona główna / Lokalne / Raport: W 2016 urodziło się u nas więcej dzieci
Maja to córeczka Anety i Patryka. Foto: Wojciech Basałygo

Raport: W 2016 urodziło się u nas więcej dzieci

W ubiegłym roku  w Świnoujściu przyszło na świat 360 dzieci. To aż o 112 więcej, niż w 2015 r. Rodzice najczęściej wybierali imiona Hania dla dziewczynek i Antoni dla chłopców.

Urodziło się 185 dziewczynek i 175 chłopców. Dla porównania w 2015 roku było 114 dziewczynek i  134 chłopców.

W ubiegłym roku wśród najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek były Hanna, Maja, Zuzanna, Amelia, Oliwia, Aleksandra, Wiktoria, Alicja, Julia i Emilia. A dla chłopców: Antoni,  Filip, Adam , Alan, Franciszek, Jakub, Mateusz, Nikodem, Szymon  oraz  Jan .

W 2015 roku było podobnie – mówi Dorota Turlejska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Świnoujściu. – Choć zauważyliśmy  nieznaczny powrót do imion noszonych przed laty, jak Stanisław, Maksymilian, Leon, Wiktor i Wojciech, a dla dziewczynek Zofia, Lena, Pola, Laura, Dorota, Helena.

W czterech przypadkach ojcem dziecka był obcokrajowiec; Nigeryjczyk, Brytyjczyk, Marokańczyk i Niemiec. Natomiast w dwóch matkami nie były Polki, ale Rosjanka i Ukrainka.

Przypomnijmy, że pierwszym dzieckiem, które urodziło się w Świnoujściu w tym roku była Pola, córka Sandry i Michała Dudzicz.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Spotkanie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim

Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu, serdecznie zaprasza na spotkanie z Marszałkiem Senatu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.