Strona główna / Lokalne / Koloniści z wizyta u świnoujskich policjantów
Foto: KMP Świnoujście

Koloniści z wizyta u świnoujskich policjantów

Od początku wakacji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą akcję “Bezpieczne wakacje 2015”, w ramach której spotykają się z wypoczywającymi w kurorcie dziećmi i młodzieżą, przybliżając im tematykę bezpieczeństwa podczas wakacji oraz uczulając na zagrożenia czyhające na nich w tym czasie.

W środę w ramach akcji “Bezpieczne wakacje 2015” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się na terenie Posterunku Wodnego z grupą dzieci i młodzieży przebywającymi na koloniach letnich w Domu Wczasowym “Karkonosze”. Podczas spotkania prelegenci przybliżyli kolonistom problematykę bezpiecznego wypoczynku, zarówno nad wodą jak i w domu, na podwórku oraz scharakteryzowali zagrożenia czyhające na młodych ludzi podczas wakacji.

Policjanci poruszyli kwestie zagrożeń związanych z zażywaniem alkoholu, narkotyków i papierosów, omówili kwestie odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa, a także bezpiecznego poruszania się po drodze, akcentując konieczność posiadania elementów odblaskowych po zmroku. Nie zabrakło informacji dotyczących zachowania się w przypadku napotkania agresywnego psa, przypominając o bezpiecznej pozycji tzw. żółwia. Młodszym również przypomniano jak należy zachowywać się w sytuacji kontaktów z osobami obcymi – mówi st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przybliżyła problematykę popularnych w ostatnim czasie wśród młodzieży dopalaczy. Z kolei ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pogłębiał wiedzę dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań na akwenach wodnych, przestrzegając przed zagrożeniami nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą.

Prelegenci podawali przykłady lekkomyślnych ludzkich zachowań, do jakich doszło w ostatnich tygodniach, jako przestrogę o grożących konsekwencjach. Dzieci i młodzież zadawali wiele pytań dotyczących poruszanych tematów, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi.

Podczas spotkania policjanci rozdawali odblaski, dmuchane koła ratunkowe z napisem “Ogrom radości z zachowaniem ostrożności”, opaski bezpieczeństwa, książeczki “Ekologiczne zachowania na wodzie”, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a także ulotki poruszające problematykę uzależnień i spędzania wolnego czasu.

Po prelekcji koloniści wypłynęli policyjną łódką “Parker” w krótki rejs po Basenie Zimowym, podczas którego mieli możliwość poznania sterowności tego pojazdu.

Podobne spotkania w ramach “Bezpiecznych wakacji 2015” świnoujscy policjanci inicjowali bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego i będą organizować cyklicznie do końca wakacji.

Zobacz również

Schronisko dla zwierząt zaprasza na dzień otwarty. Zabierz grabie

Każdy kto chce pomóc posprzątać schronisko dla zwierząt, popielić, albo pograbić liście, może przyjść i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.