Strona główna / Lokalne / Koloniści z wizyta u świnoujskich policjantów
Foto: KMP Świnoujście

Koloniści z wizyta u świnoujskich policjantów

Od początku wakacji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą akcję “Bezpieczne wakacje 2015”, w ramach której spotykają się z wypoczywającymi w kurorcie dziećmi i młodzieżą, przybliżając im tematykę bezpieczeństwa podczas wakacji oraz uczulając na zagrożenia czyhające na nich w tym czasie.

W środę w ramach akcji “Bezpieczne wakacje 2015” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się na terenie Posterunku Wodnego z grupą dzieci i młodzieży przebywającymi na koloniach letnich w Domu Wczasowym “Karkonosze”. Podczas spotkania prelegenci przybliżyli kolonistom problematykę bezpiecznego wypoczynku, zarówno nad wodą jak i w domu, na podwórku oraz scharakteryzowali zagrożenia czyhające na młodych ludzi podczas wakacji.

Policjanci poruszyli kwestie zagrożeń związanych z zażywaniem alkoholu, narkotyków i papierosów, omówili kwestie odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa, a także bezpiecznego poruszania się po drodze, akcentując konieczność posiadania elementów odblaskowych po zmroku. Nie zabrakło informacji dotyczących zachowania się w przypadku napotkania agresywnego psa, przypominając o bezpiecznej pozycji tzw. żółwia. Młodszym również przypomniano jak należy zachowywać się w sytuacji kontaktów z osobami obcymi – mówi st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przybliżyła problematykę popularnych w ostatnim czasie wśród młodzieży dopalaczy. Z kolei ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pogłębiał wiedzę dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań na akwenach wodnych, przestrzegając przed zagrożeniami nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą.

Prelegenci podawali przykłady lekkomyślnych ludzkich zachowań, do jakich doszło w ostatnich tygodniach, jako przestrogę o grożących konsekwencjach. Dzieci i młodzież zadawali wiele pytań dotyczących poruszanych tematów, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi.

Podczas spotkania policjanci rozdawali odblaski, dmuchane koła ratunkowe z napisem “Ogrom radości z zachowaniem ostrożności”, opaski bezpieczeństwa, książeczki “Ekologiczne zachowania na wodzie”, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a także ulotki poruszające problematykę uzależnień i spędzania wolnego czasu.

Po prelekcji koloniści wypłynęli policyjną łódką “Parker” w krótki rejs po Basenie Zimowym, podczas którego mieli możliwość poznania sterowności tego pojazdu.

Podobne spotkania w ramach “Bezpiecznych wakacji 2015” świnoujscy policjanci inicjowali bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego i będą organizować cyklicznie do końca wakacji.

Zobacz również

Międzynarodowy projekt wymiany młodzieży

Zakończył się trwający kilka dni wspólny projekt młodzieży ze Świnoujścia i Wolgastu (Niemcy) w niemieckim …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.