Strona główna / Lokalne / Niemcy postawili tablice dla Polaków. “Pobieramy opłatę klimatyczną”
Od kliku dni przy drodze wjazdowej do Niemiec stoi tablica informująca o pobieraniu opłaty klimatycznej. Foto: Wojciech Basałygo

Niemcy postawili tablice dla Polaków. “Pobieramy opłatę klimatyczną”

O tym, że nasi niemieccy sąsiedzi pobierają opłatę klimatyczną (kurtaxe) pisaliśmy wielokrotnie. Za dzień, w zależności od pory roku, trzeba zapłacić pomiędzy 1 a 3 euro. Od kilku dni informują o tym tablice postawione na wjeździe do Niemiec od strony Polski. Wszystko po to, aby Polacy także wnosili opłaty.

Kto powinien zapłacić? Każdy kto przyjeżdża do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Opłatę wnosi się do specjalnych automatów ustawionych przy promenadzie. Są podobne do parkomatów. Za pieniądze z opłaty klimatycznej, niemieckie uzdrowisko utrzymuje w czystości plażę i promenadę, oferuje wiele bezpłatnych imprez rozrywkowych i sportowych, a na podstawie dowodu wpłaty proponuje zniżki w różnych firmach. Sumienności turystów pilnują specjalni kontrolerzy, którzy rutynowo zatrzymują ludzi i sprawdzają potwierdzenia wpłat.

Opłata klimatyczna jest pobierana także w Świnoujściu. Jednak egzekwowana jest wyłącznie przy zakupie miejsca noclegowego. Nie płacą jej turyści jednodniowi.

Zobacz również

Umowa na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej – podpisana

Umowa między Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum PGZ-Miecznik na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP …

Jeden komentarz

  1. przywrócić granice państw a za przekraczanie granicy państwa pobierać stosowne opłaty Będzie sprawiedliwie Niemcy zawsze uważali sie za rasę panów i robią co chcą.Nic sie nie zmieniło od czasów cesarza ottona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.