poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Nowa broń policji. Wpadł złodziej konserwy turystycznej

Nowa broń policji. Wpadł złodziej konserwy turystycznej

Świnoujscy policjanci mają nowe urządzenie do sprawdzania tożsamości. Wystarczy kilka sekund, aby sprawdzić, czy osoba za którą się podajemy, to faktycznie my. Urządzenie pogrążyło ostatnio 28-letniego złodziejaszka konserwy turystycznej, który podawał się za swojego brata.

– Wykorzystywany przez policjantów Morpho Touch to niewielkie i przenośne urządzenie służące do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej, któremu dotknięcie opuszkiem wskazującego palca wystarczy, by poznać prawdziwą tożsamość osoby – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Podczas poniedziałkowej interwencji w jednym ze świnoujskich sklepów mundurowi mieli okazję wykorzystać jego działanie.

Złapany złodziejaszek nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, podał mundurowym ustnie dane personalne. W celu ich zweryfikowania policjanci wykorzystali urządzenie Morpho Touch. Wtedy wyszło na jaw, że sklepowy złodziej nie jest tym, za którego się podaje.

– Jego palec wskazujący urządzenie zidentyfikowało jako 28-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, a nie jako jego młodszego o rok brata. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Po chwili przyznał się do wprowadzenia policjantów w błąd – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Za celowe wprowadzenie w błąd policjantów, co do tożsamości oraz za dokonanie kradzieży sklepowej, 28-latek odpowie teraz przez świnoujskim sądem, gdzie zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie.

Urządzenie sprawdza linie papilarne spośród milionów dostępnych w policyjnych systemach.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.