Strona główna / Kultura / Otwarcie wystawy obrazów Andreasa Düpetella z Berlina w Willi „Irmgard”

Otwarcie wystawy obrazów Andreasa Düpetella z Berlina w Willi „Irmgard”

„Poruszająca się cisza II” – tak nazywa się wystawa obrazów berlińskiego malarza i byłego baletmistrza Andreasa Düpetella, której otwarcie odbędzie się w sobotę, 15 sierpnia o godzinie 20.00 w Muzeum Willi „Irmgard”.

Artysta maluje martwą naturę: kwiaty, owoce, dzbanki. Technika malowania prezentująca grę światła, zmysłowy skład rzeczy i roślin – nawiązuje do starych mistrzów z XVII i XVIII wieku. Obrazy z martwą naturą nie są melancholijne i nie są pokryte żałobą. Artyście zależy na ukazaniu codziennego, często niezauważalnego piękna. Piękno jest widoczne często – ale wielokrotnie pokazywane tylko dla pozoru. Pewnie dlatego Düpetell maluje owoce winogron, tak aby chciałoby się ich nagle skosztować, a miskę owoców w tym samym czasie przedstawia tak, jakby miałaby się przechylić: rzeczywistość i iluzja, harmonia i zagrożenie.

W trakcie wystawy wystąpi japońska artystka Yumiko Nakajima-Backhaus, która przygotowała repertuar na fortepian do obrazów Andreasa Düpetella.

Wystawę będzie można obejrzeć do 16. września od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sztuki i muzyki na otwarcie wystawy.

Wstęp wolny

Kontakt: Museum Villa „Irmgard“ Maxim-Gorki-Str. 13 17424 Seebad Heringsdorf Tel. 038378 – 22361 Mail: villa-irmgard@drei-kaiserbaeder.de

 

Zobacz również

Wernisaż w Galerii Art: „Pocztówki ze Świnoujścia 69”

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza do Galerii Art na wystawę grafik „Pocztówki ze Świnoujścia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.