Strona główna / Lokalne / Ciemniej na Grunwaldzkiej. Zdemontowano oświetlenie
Teraz na ulicy świeci się zaledwie kilka lamp. Foto: Wojciech Basałygo

Ciemniej na Grunwaldzkiej. Zdemontowano oświetlenie

Pięć lat temu zmodernizowano fragment ulicy Grunwaldzkiej od Krzywej do dawnego przejścia granicznego. Część pieniędzy dała Unia Europejska. Wszystkich dziwiła ogromna ilość latarni ulicznych. Zgodnie z projektem znajdowały się aż cztery pasy oświetlenia.

Dwa pasy lamp ulicznych ustawiono po lewej i prawej stronie jezdni. Przy chodnikach ustawiono lampy parkowe. Tym samym, ten krótki odcinek pasa drogowego był wyjątkowo mocno oświetlony.

– Część niskich lamp już od jakiegoś czasu nie była wykorzystywana. Stąd podjęto decyzję, aby zamontować je w innym, mniej oświetlonym miejscu. Można to było zrobić,  ponieważ minął już 5-letni okres trwałości projektu dofinansowanego z UE – informuje Hanna Nowak-Lachowska z magistratu.

Zobacz również

„Bezpiecznie nad morze”. Policjanci ze Świnoujścia przekazali kierowcom alkotesty i broszury informacyjne

Sezon wakacyjny to niewątpliwie czas wzmożonego ruchu na drogach prowadzących nad morze. Policjanci z Komendy …

2 komentarze

  1. Coś mi mów,że tereny na których teraz są działki wzdłuż ul Grunwaldzka zostaną sprzedane dewoloperom…to jest bardzo atrakcyjny teren wzdłuż ulicy przygranicznej.podejrzewam,powstaną budynki przy ulicy od krzywej aż do pasa granicznego.tym bardziej,że w prasie niemieckiej ukazują się od czasu do czasu sugestie o przedłużeniu kolei UBB z Gartz przez stary nasyp na Grunwaldzkiej za ul Mazowiecka ażd do płączenia z linią na ul 11listopada.jak ktoś nie wierzy mogę mu przesłać mapke sciągniętą z niemieckiej prasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.