Strona główna / Lokalne / Ukradli turystom pięć rowerów. Zdążyli je sprzedać

Ukradli turystom pięć rowerów. Zdążyli je sprzedać

24-letni mieszkaniec Świnoujścia oraz 36-letni Polic zostali zatrzymani przez policjantów. Sprawcy w minionym tygodniu okradli rodzinę, która przyjechała do Świnoujścia na urlop. Ich łupem padło pięć rowerów o wartości 12 tys. złotych. Złodzieje w nocy ściągnęli rowery z bagażników do przewozu rowerów, umieszczonych na dachu i tyle samochodu.

– Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca, gdzie doszło do przestępstwa, zabezpieczając możliwie jak największą ilość śladów kryminalistycznych. Pomocny w ustaleniach okazał się także monitoring, który utrwalił sylwetki sprawców – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

To wystarczyło stróżom prawa, aby zatrzymać sprawców. Mężczyźni przyznali się do kradzieży rowerów. Jak się okazało, obaj dokonali tego czynu w warunkach recydywy. W związku z tym wobec 24- i 36-latka sąd może orzec teraz karę nawet 7,5 roku pozbawienia wolności, a także nałożyć obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych.

Policjanci dotarli także do osoby, której złodzieje sprzedali kradzione rowery. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec miasta, którego jeszcze tego samego dnia zatrzymali, a następnie przedstawili zarzuty paserstwa. Po przyznaniu się do winy, podczas przesłuchania mężczyzna zeznał, że jednoślady zdążył już sprzedać.

Zobacz również

Spacerem po budowanej promenadzie

To jeszcze ciągle budowa, ale już dopuszczona do spacerów. Promenada historyczna staje się coraz bardziej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.