Strona główna / Lokalne / Ukradli turystom pięć rowerów. Zdążyli je sprzedać

Ukradli turystom pięć rowerów. Zdążyli je sprzedać

24-letni mieszkaniec Świnoujścia oraz 36-letni Polic zostali zatrzymani przez policjantów. Sprawcy w minionym tygodniu okradli rodzinę, która przyjechała do Świnoujścia na urlop. Ich łupem padło pięć rowerów o wartości 12 tys. złotych. Złodzieje w nocy ściągnęli rowery z bagażników do przewozu rowerów, umieszczonych na dachu i tyle samochodu.

– Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca, gdzie doszło do przestępstwa, zabezpieczając możliwie jak największą ilość śladów kryminalistycznych. Pomocny w ustaleniach okazał się także monitoring, który utrwalił sylwetki sprawców – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

To wystarczyło stróżom prawa, aby zatrzymać sprawców. Mężczyźni przyznali się do kradzieży rowerów. Jak się okazało, obaj dokonali tego czynu w warunkach recydywy. W związku z tym wobec 24- i 36-latka sąd może orzec teraz karę nawet 7,5 roku pozbawienia wolności, a także nałożyć obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych.

Policjanci dotarli także do osoby, której złodzieje sprzedali kradzione rowery. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec miasta, którego jeszcze tego samego dnia zatrzymali, a następnie przedstawili zarzuty paserstwa. Po przyznaniu się do winy, podczas przesłuchania mężczyzna zeznał, że jednoślady zdążył już sprzedać.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.