Strona główna / Lokalne / Paliwa tanieją. W Świnoujściu jedne z droższych w Polsce

Paliwa tanieją. W Świnoujściu jedne z droższych w Polsce

W ostatnim tygodniu wakacji nadal tanieją paliwa na stacjach. – Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach w piątek, 28 sierpnia ukształtowały się na poziomie 4,37 zł/l ON; 4,75 zł/l Pb95 i 1,88 zł/l dla LPG*. Przez ostatnie 7 dni olej napędowy notuje więc -8 gr/l, benzyna -12 gr/l, a autogaz -4 gr/l – informuje Polska Izba Paliw Płynnych.

Od początku lipca br. ceny detaliczne ON spadły już o 36 gr/l, a Pb95 o 23 gr/l. W tym roku w miesiącach wakacyjnych drożał jedynie autogaz – od początku lipca do dziś średnio +2 gr/l, przy zmniejszającej się dysproporcji do paliw podstawowych. Jeśli 1 lipca 1 l LPG był tańszy od ON o 2,9 a Pb95 o 3,2 zł, to obecnie są to wartości odpowiednio 2,49 i 2,87 zł. Nieznacznie zmniejsza się zróżnicowanie cen obu podstawowych paliw – olej napędowy średnio jest tańszy od benzyny o 38 gr/l, a w początkach czerwca ON tylko o ok. 11 gr/l.

Najtańszy olej napędowy mają tradycyjnie stacje w woj. śląskim: 4,26 zł/l (-8 gr/l od 21 sierpnia). Najdroższy zachodniopomorskie: 4,61 zł/l (-1 gr/l). Największe spadki przez ostatnie 7 dni to woj. pomorskie: -12 gr/l przy średniej 4,31 zł/l.

Województwo małopolskie to najtańsza benzyna: średnia 4,68 zł/l (-12 gr/l); a zachodniopomorskie najdroższa: 4,85 zł/l (-8 gr/l przez ostatnie 7 dni). Największe spadki przez ostatnie 7 dni to podkarpackie: -16 gr/l, przy średniej 4,71 zł/l.

Stacje w woj. podkarpackim to najtańszy autogaz: 1,80 zł/l (-4 gr/l). Najdroższy w woj. lubuskim: 1,98 zł/l (bez zmian przez ostatnie 7 dni). Największe spadki przez ostatnie 7 dni to woj. małopolskie: -6 gr/l przy średniej 1,83 zł/l.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

Jeden komentarz

  1. Nic nowego. Do póki miasto będzie oblężane przez Niemców i/lub przyjezdnych to takie ceny będą się utrzymywały. A tłumaczenie właścicieli tych stacji iż, transport kosztuję to totalny bezsens – tu chodzi po prostu o zwykły zarobek… niestety przy tym lokalni dostają po kieszeni. Taki mamy rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.