Strona główna / Lokalne / Paliwa tanieją. W Świnoujściu jedne z droższych w Polsce

Paliwa tanieją. W Świnoujściu jedne z droższych w Polsce

W ostatnim tygodniu wakacji nadal tanieją paliwa na stacjach. – Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach w piątek, 28 sierpnia ukształtowały się na poziomie 4,37 zł/l ON; 4,75 zł/l Pb95 i 1,88 zł/l dla LPG*. Przez ostatnie 7 dni olej napędowy notuje więc -8 gr/l, benzyna -12 gr/l, a autogaz -4 gr/l – informuje Polska Izba Paliw Płynnych.

Od początku lipca br. ceny detaliczne ON spadły już o 36 gr/l, a Pb95 o 23 gr/l. W tym roku w miesiącach wakacyjnych drożał jedynie autogaz – od początku lipca do dziś średnio +2 gr/l, przy zmniejszającej się dysproporcji do paliw podstawowych. Jeśli 1 lipca 1 l LPG był tańszy od ON o 2,9 a Pb95 o 3,2 zł, to obecnie są to wartości odpowiednio 2,49 i 2,87 zł. Nieznacznie zmniejsza się zróżnicowanie cen obu podstawowych paliw – olej napędowy średnio jest tańszy od benzyny o 38 gr/l, a w początkach czerwca ON tylko o ok. 11 gr/l.

Najtańszy olej napędowy mają tradycyjnie stacje w woj. śląskim: 4,26 zł/l (-8 gr/l od 21 sierpnia). Najdroższy zachodniopomorskie: 4,61 zł/l (-1 gr/l). Największe spadki przez ostatnie 7 dni to woj. pomorskie: -12 gr/l przy średniej 4,31 zł/l.

Województwo małopolskie to najtańsza benzyna: średnia 4,68 zł/l (-12 gr/l); a zachodniopomorskie najdroższa: 4,85 zł/l (-8 gr/l przez ostatnie 7 dni). Największe spadki przez ostatnie 7 dni to podkarpackie: -16 gr/l, przy średniej 4,71 zł/l.

Stacje w woj. podkarpackim to najtańszy autogaz: 1,80 zł/l (-4 gr/l). Najdroższy w woj. lubuskim: 1,98 zł/l (bez zmian przez ostatnie 7 dni). Największe spadki przez ostatnie 7 dni to woj. małopolskie: -6 gr/l przy średniej 1,83 zł/l.

Zobacz również

Spotkanie z fotografem Krzysztofem Chomiczem

Kultury Pomorza Zachodniego, tym razem o charakterze przyrodniczo – artystycznym. Zapraszamy na Spotkanie z twórczością …

Jeden komentarz

  1. Nic nowego. Do póki miasto będzie oblężane przez Niemców i/lub przyjezdnych to takie ceny będą się utrzymywały. A tłumaczenie właścicieli tych stacji iż, transport kosztuję to totalny bezsens – tu chodzi po prostu o zwykły zarobek… niestety przy tym lokalni dostają po kieszeni. Taki mamy rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.