środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / U nas rozpada się co drugie małżeństwo
Jeśli liczba rozwodów będzie rosnąć, może się okazać, że za kilkadziesiąt lat nie będzie komu przyznawać medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Foto: W. Basałygo

U nas rozpada się co drugie małżeństwo

Świnoujście znalazło się w niechlubnej czołówce. Nie dość, że zawiera się u nas mało małżeństw, to jeszcze rozpada się co drugie. W ciągu ostatnich 13 lat rozpadło się prawie 55 proc. zawieranych małżeństw.

W sierpniu GUS opublikował najnowszy raport dotyczący zjawisk społeczno-gospodarczych. Z raportu wynika, że w województwach zachodnich liczba rozwodów jest wyższa niż w pozostałej części kraju. W Zachodniopomorskiem na 1000 mieszkańców wynosi aż 1,9.

W Polsce jest tylko kilka miast w których rozpada się niemal co drugie małżeństwo. Jednym z nich jest Świnoujście. Liczba rozwodów przekracza u nas 54,4 proc. Dla porównania – w Poznaniu wynosi tylko 35,1 proc. Takie niepokojące dane mogą świadczyć o tym, że decyzje o małżeństwie podejmowane są zbyt pochopnie. Z raportu wynika, że świnoujścianie najczęściej pobierają się w przedziale od 24 do 30 roku życia.

W ujęciu względnym najwięcej małżeństw zawarto w południowo-wschodniej i południowej części kraju (podkarpackie, małopolskie, śląskie i lubelskie) oraz w województwie wielkopolskim. Średni poziom intensywności zawierania związków małżeńskich w okresie 2002−2013 był wyraźnie niższy od notowanego przejściowo w latach 2005−2010, ale już znacznie wyższy niż w 2013 roku. Wynikało to z wchodzenia (nieco opóźnionego) w wiek zawierania małżeństw roczników wyżowych lat 80. – zjawisko to już wyraźnie zanikło w latach 2009–2013.

Zdrada, konflikty i nuda

Portal sympatia.pl opublikował swój raport na temat powodów rozwodów. Pierwszą przyczyną przez które rozpadają się związki jest nuda, a co za tym idzie zdrada. Gdy małżonkowie mają siebie powyżej uszu, zaczynają szukać sobie nowej sympatii. Niewierność małżeńska prowadzi do rozkładu pożycia pomiędzy małżonkami i kończy się rozwodem. Przyczynami rozwodów jest również brak seksu, brak empatii, przemoc, bigamia, niedopasowanie intelektualne.

Małżeństwo aż po grób

Na 10 rozwodzących się małżeństw 9 ma staż krótszy niż 5 lat! Nie wszyscy jednak uważają, że problemy w związku muszą kończyć się rozwodem. Co kilka miesięcy prezydent miasta w imieniu Prezydenta RP honoruje pamiątkowym medalem osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jeśli jednak liczba rozwodów będzie rosnąć, może się okazać, że za kilkadziesiąt lat nie będzie komu przyznawać medali.

Zdradzają w internecie

Sprawdziliśmy, czy na portalu internetowym na którym rejestrują się osoby chętne na „skok w bok” są również świnoujścianie. Jak się okazuje, w Ashley Madison zarejestrowanych jest 56 małżonków gotowych na zdradę. Portal to najpopularniejszy na świecie serwis randkowy skierowany do osób zamężnych i żonatych pragnących dyskretnego seksu.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

3 komentarze

  1. wymarłyDancingowiec

    SKORO WYPOWIEDŻ JEST ANONIMOWA TO PO CO(PO KO-tak nie należy tego #po co# czytać ) to szpiegostwo !!!## z podawaniem maila nazwiska nazwiska i mienia matki swojej oraz adresu zameldowania Psnie Prezydencie Świnoujscia z SLD- czy tooo taki ubecki bezpiecznik dla wolnej wypowiedzi skoro INTERNET nie jest anoniowy.Pełna swoboda i otwartosc wypowiedzi zagwarantowana to tu w WOLNYM miescie Swinoujście nie jest zachowana.PO CO(po ko ) panu Panie Żmurkiewicz taskie BAŁWOCHWALSTWO Internetowe .U Bareji to było :
    *** Niech p.Janusz Ż. 100 lat żyje nam.,a przybyli turiysci-proletariusze łONczcie się ***

  2. jaik sie bierze ku….e zamiast prostej kobiety to tak jest

  3. To wina tuska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.