Strona główna / Lokalne / U nas rozpada się co drugie małżeństwo
Jeśli liczba rozwodów będzie rosnąć, może się okazać, że za kilkadziesiąt lat nie będzie komu przyznawać medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Foto: W. Basałygo

U nas rozpada się co drugie małżeństwo

Świnoujście znalazło się w niechlubnej czołówce. Nie dość, że zawiera się u nas mało małżeństw, to jeszcze rozpada się co drugie. W ciągu ostatnich 13 lat rozpadło się prawie 55 proc. zawieranych małżeństw.

W sierpniu GUS opublikował najnowszy raport dotyczący zjawisk społeczno-gospodarczych. Z raportu wynika, że w województwach zachodnich liczba rozwodów jest wyższa niż w pozostałej części kraju. W Zachodniopomorskiem na 1000 mieszkańców wynosi aż 1,9.

W Polsce jest tylko kilka miast w których rozpada się niemal co drugie małżeństwo. Jednym z nich jest Świnoujście. Liczba rozwodów przekracza u nas 54,4 proc. Dla porównania – w Poznaniu wynosi tylko 35,1 proc. Takie niepokojące dane mogą świadczyć o tym, że decyzje o małżeństwie podejmowane są zbyt pochopnie. Z raportu wynika, że świnoujścianie najczęściej pobierają się w przedziale od 24 do 30 roku życia.

W ujęciu względnym najwięcej małżeństw zawarto w południowo-wschodniej i południowej części kraju (podkarpackie, małopolskie, śląskie i lubelskie) oraz w województwie wielkopolskim. Średni poziom intensywności zawierania związków małżeńskich w okresie 2002−2013 był wyraźnie niższy od notowanego przejściowo w latach 2005−2010, ale już znacznie wyższy niż w 2013 roku. Wynikało to z wchodzenia (nieco opóźnionego) w wiek zawierania małżeństw roczników wyżowych lat 80. – zjawisko to już wyraźnie zanikło w latach 2009–2013.

Zdrada, konflikty i nuda

Portal sympatia.pl opublikował swój raport na temat powodów rozwodów. Pierwszą przyczyną przez które rozpadają się związki jest nuda, a co za tym idzie zdrada. Gdy małżonkowie mają siebie powyżej uszu, zaczynają szukać sobie nowej sympatii. Niewierność małżeńska prowadzi do rozkładu pożycia pomiędzy małżonkami i kończy się rozwodem. Przyczynami rozwodów jest również brak seksu, brak empatii, przemoc, bigamia, niedopasowanie intelektualne.

Małżeństwo aż po grób

Na 10 rozwodzących się małżeństw 9 ma staż krótszy niż 5 lat! Nie wszyscy jednak uważają, że problemy w związku muszą kończyć się rozwodem. Co kilka miesięcy prezydent miasta w imieniu Prezydenta RP honoruje pamiątkowym medalem osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jeśli jednak liczba rozwodów będzie rosnąć, może się okazać, że za kilkadziesiąt lat nie będzie komu przyznawać medali.

Zdradzają w internecie

Sprawdziliśmy, czy na portalu internetowym na którym rejestrują się osoby chętne na „skok w bok” są również świnoujścianie. Jak się okazuje, w Ashley Madison zarejestrowanych jest 56 małżonków gotowych na zdradę. Portal to najpopularniejszy na świecie serwis randkowy skierowany do osób zamężnych i żonatych pragnących dyskretnego seksu.

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

3 komentarze

  1. wymarłyDancingowiec

    SKORO WYPOWIEDŻ JEST ANONIMOWA TO PO CO(PO KO-tak nie należy tego #po co# czytać ) to szpiegostwo !!!## z podawaniem maila nazwiska nazwiska i mienia matki swojej oraz adresu zameldowania Psnie Prezydencie Świnoujscia z SLD- czy tooo taki ubecki bezpiecznik dla wolnej wypowiedzi skoro INTERNET nie jest anoniowy.Pełna swoboda i otwartosc wypowiedzi zagwarantowana to tu w WOLNYM miescie Swinoujście nie jest zachowana.PO CO(po ko ) panu Panie Żmurkiewicz taskie BAŁWOCHWALSTWO Internetowe .U Bareji to było :
    *** Niech p.Janusz Ż. 100 lat żyje nam.,a przybyli turiysci-proletariusze łONczcie się ***

  2. jaik sie bierze ku….e zamiast prostej kobiety to tak jest

  3. To wina tuska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.