Strona główna / Lokalne / Znamy tegoroczny hit sklepów z pamiątkami
Największą popularnością cieszyły się ubranka dla małych kapitanów i marynarzy. Foto: Wojciech Basałygo

Znamy tegoroczny hit sklepów z pamiątkami

Mogłoby się wydawać, że w tym roku najczęściej sprzedawanymi produktami  nad morzem były parawany. Otóż nie. Ciągle świetnie sprzedają się muszle, bursztyny i nalewki na reumatyzm. Jednak furorę w tym roku robiły marynarskie ubranka dla dzieci i… kieliszki z imionami. Dobrze sprzedawały się także drewniane magnesy z bursztynami na lodówkę.

Pamiątki kojarzące się ze Świnoujściem to głównie gipsowe wiatraczki. Foto: Wojciech Basałygo
Pamiątki kojarzące się ze Świnoujściem to głównie gipsowe wiatraczki. Foto: Wojciech Basałygo

Na stoiskach z pamiątkami od lat niewiele się zmienia. Wciąż niestety można na nich kupić muszle pochodzące z dalekich krajów. Sprzedawcy pewnie by ich nie zamawiali, gdyby turyści ich nie kupowali. Jednak powoli się to zmienia. Coraz częściej urlopowicze wybierają suweniry z nazwą miejscowości w której spędzili wakacje. Wybór jest całkiem spory. Od zapalniczek, magnesów na lodówkę, długopisów, breloków po tradycyjne gipsowe wiatraczki.

– Urlopowicze w tym roku wybierali pamiątki za kilka lub kilkanaście złotych. Rzadziej sięgali po te kosztujące kilkadziesiąt. Przede wszystkim popularnością cieszyły się pamiątki użyteczne. Świetnie sprzedawały się ubranka z morskimi akcentami dla dzieci – mówi Adrian Trydeński, przedający pamiątki przy “Bermudach”.

Oprócz przedmiotów kojarzących się z marynarzami lub piratami, na półkach stoisk z pamiątkami można dostrzec gipsowe mewy, latarnie morskie i wiatraki, które najprawdopodobniej po powrocie do domu wylądują na półce i będą zbieraczami kurzu.

– Kupiłam pluszową foczkę. Mi kojarzy się z morzem i jest sympatyczna. Będą ją wykorzystywała jako poduszkę – mówi 10-letnia Marysia z Katowic.

Wraz z zakończeniem się wakacji zmienia się asortyment. Od kilku dni większą popularnością cieszą się obrazki Ojca Świętego zdobione bursztynami.

Zobacz również

Ulica Okólna będzie całkowicie przebudowana

Do dania 28 czerwca czekamy na oferty firm, które chcą przeprowadzić modernizację ul. Okólnej na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.