Strona główna / Lokalne / Do 2016 roku znikną pociągi z plastikowymi siedzeniami
Wkróce wygodniej pojedziemy na trasie do Szczecina. Konferencja prasowa z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza. Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Do 2016 roku znikną pociągi z plastikowymi siedzeniami

Województwo systematycznie realizuje plan modernizacji taboru kolejowego – dziś to już 70% całego taboru. Trzy pierwsze składy EN57AL wyruszyły we wtorek na trasy Szczecin-Gryfino. Kolejne zmodernizowane składy pojadą także do Świnoujścia.

Pociągi to gruntownie zmodernizowane pojazdy wyposażone w klimatyzowane przedziały pasażerskie, wifi, nowoczesne, wygodne fotele, zamknięte obiegi wodno-kanalizacyjne. Pojazdy są również przyjazne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

– Do końca roku odbierać będziemy kolejne maszyny  i wkrótce na trasie pojawi się więcej nowoczesnych i wygodnych pojazdów – mówił marszałek Olgierd Geblewicz na Dworcu Głównym w Szczecinie.

Oddawane we wtorek do eksploatacji pociągi to trzy pierwsze z dziesięciu EN-ów, które województwo zakupiło w  2014 r. od Przewozów Regionalnych. Używane pojazdy poddawane są gruntownej modernizacji, która potrwa do 2016 roku. Zmodernizowane pojazdy zasilą park taborowy obsługujący linie:

– Szczecin – Gryfino – Chojna – Kostrzyn,
– Szczecin – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski,
– Szczecin – Świnoujście,
– Szczecin – Stargard Szczeciński – Choszczno – Krzyż

Zobacz również

Mikołajki na placu Wolności. Zaczynamy o godzinie 16.00

„Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie. …

Jeden komentarz

  1. Ooo! Olgierd znowu coś obiecuje prostemu ludowi. :-DDD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.