Strona główna / Lokalne / Bandyci na rowerach napadli na turystę

Bandyci na rowerach napadli na turystę

Dwaj 22-latkowie zaatakowali w nocy idącego mężczyznę, pobili go i okradli. Sprawcy, którzy dokonali tego czynu w warunkach recydywy, już usłyszeli zarzuty. Teraz wnioskują dla siebie kary 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Kiedy szedł samotnie chodnikiem, podjechało do niego na rowerach dwóch młodych mężczyzn w kapturach, którzy złapali go za szyję, po czym uderzali pięściami w twarz, a następnie zabrali torbę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym.

– Policjanci przejrzeli monitoring z kilku przyległych ulic. Podejrzenia padły na dwóch młodych mieszkańców Świnoujścia. Zaraz po tym obaj 22-latkowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przyznali się – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Sprawcy w przeszłości już byli skazani przez sąd za podobne przestępstwa i odbywali karę pozbawienia wolności w wymiarze co najmniej 6 miesięcy. 22-latkowie przyznali, że ukradzione pieniądze przeznaczyli na zakup alkoholu.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.