Strona główna / Lokalne / Dziki nie wyniosły się. Wciąż biegają po ulicach

Dziki nie wyniosły się. Wciąż biegają po ulicach

Zdaje się, że dziki na stałe wpisały się do krajobrazu miasta. Ich wizerunek nawet wykorzystał do identyfikacji wizualnej Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej. Trzy lata temu, gdy dziki coraz pewniej poruszały się w pobliżu siedzib ludzkich, miasto zdecydowało się na ich odłowienie i wywóz poza miasto. Podczas tej akcji udało się odłowić kilkanaście sztuk tych zwierząt.

 

Najwięcej sygnałów dotyczących uciążliwości związanych z pojawianiem się dzików zgłaszali mieszkańcy Warszowa, skarżąc się na dziki w okolicach ogródków działkowych oraz w okolicach sklepu Shop & Go, gdzie dziki poryły trawnik i rabaty z kwiatami. Dziki pojawiają się również na terenie Ogrodu Działkowego „Granica”, w tym przypadku działkowcy zgłaszali, iż dziki co prawda nie wchodzą na tereny działek, ale niszczą alejki.

 

– Dziki pojawiają się wszędzie tam, gdzie w łatwy sposób znajdują pokarm, w dzielnicy Warszów wręcz są dokarmiane przez kierowców tirów. To sprawia, iż nie ma możliwości w skuteczny sposób się ich pozbyć – uważa Robert Karelus z magistratu.

Miasto nie prowadzi statystyki, co do ilości dzików przebywających na terenach leśnych w granicach administracyjnych miasta.

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

W okresie od 18 maja do 24 maja 2020 roku Wykonawca rozpoczął roboty przygotowawcze dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.