Strona główna / Hobby / Wioślarze dostarczyli emocji

Wioślarze dostarczyli emocji

Dziewięć osad stanęło na starcie tegorocznych Jubileuszowych Regat Wioślarskich o Puchar Prezydenta Świnoujścia. W ubiegłym roku uczniowie LO im. Mieszka I zapowiadali rewanż za ubiegłoroczne regaty, jednak uczniowie Zespołu Szkół Morskich i w tym roku okazali się lepsi. Na starcie regat stanęło 38 wioślarzy którzy reprezentowali: Zespół Szkół Morskich, LO im Mieszka I, Klub Karate Kyokushin, Tekwondo Pomorze, grupę teatralna MDK oraz PEC w Świnoujściu.

Tegoroczne regaty prócz sukcesu sportowego przyniosły również sukces organizacyjny. Na stracie stanęło blisko czterdziestu zawodników, a spora ilość mieszkańców Świnoujścia na nabrzeżu, znakomicie kibicowała startującym zawodnikom. Słowa uznania należą się zwycięzcom, ale też licealistom dla których wioślarstwo nie jest chlebem powszednim. Podczas zawodów pokazali charakterem i dali radę. W znakomitej kondycji dotarli do mety. Aplauz wśród widowni wzbudziła Grupa Teatralna MDK, która w strojach pirackich stanęła na starcie regat. Brawa za odwagę i zgranie załogi. Gratulacje dla organizatorów oraz uczestników regat. Może w przyszłym roku powiększy się ilość ekip? Naprawdę warto!

Tekst i foto Andrzej Wiśniewski

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

5 komentarzy

  1. Jak miło popatrzeć na tą naszą młodzież . Szkoda, ze w naszym pieknym Szczecinie nie organizują tego typu imprez. Byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby emocje sięgały zenitu na naszej Odrze. My mamy ponad kilkanaście szkół.

  2. Gratuluję zwycięzcom! !!! Super impreza!!!!!! :):):)

  3. Morska najlepsza !!!

  4. Popieram! Bardzo fajna i przyjemna impreza 🙂

  5. Joanna Agatowska

    Przypomnę tylko, że w zeszłym roku zawody te zostały zorganizowane po raz pierwszy z okazji 50-lecia świnoujskiego żeglarstwa przez UM Świnoujście i ZSM. Wśród załóg młodzieżowych zwyciężył Zespół Szkół Morskich natomiast wśród załóg firm i zakładów pracy zwycięży w 2014 roku zespół Urzędu Miasta. Cieszę się, że ta zeszłoroczna inicjatywa jest kontynuowana 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.