Strona główna / Lokalne / Spędź jesień w rowerowym siodełku

Spędź jesień w rowerowym siodełku

Popularność roweru sięgnęła w naszym mieście zenitu. Rower to doskonały środek transportu nie tylko wiosną i jesienią. Świetnie sprawdza się także w jesienne słoneczne dni. Jak się ubrać na rowerową wycieczkę jesienią? Ważne, aby założyć coś w czym się nie przegrzejemy, ani nie będzie nam zbyt zimno. Do plecaka warto zabrać także płaszcz przeciwdeszczowy.

Koniec lata wcale nie oznacza, że spadła ilość użytkowników rowerów. Wręcz przeciwnie. Brak palącego słońca sprzyja wycieczkom rowerowym. Zachęca nie tylko pogoda, ale także bogata sieć ścieżek rowerowych w Świnoujściu i u naszych zachodnich sąsiadów. Z roku na rok przybywają nowe kilometry dróg dla rowerzystów.

– Przyjechałam z Wałbrzycha. W telewizji słyszałam, że macie tu dużo miejsc do jeżdżenia na rowerze. Postanowiłam w tym roku to sprawdzić. Brak roweru wcale nie jest problemem. Można go tu wypożyczyć na każdym kroku – mówi turystka.

Modę na jeżdżenie na rowerach wykorzystali także lokalni przedsiębiorcy. Wypożyczalni rowerowych jest w mieście kilka. Jednoślad można wypożyczyć od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

– Na brak klientów nie narzekamy. Turyści mogą wybrać ciekawe trasy, choćby wzdłuż promenady i po parkach. Wszystko zależy od stopnia umiejętności i oczekiwań. Czasami klienci chcieliby wjechać na plażę, ale tłumaczymy, że słona woda morska i piasek mają zły wpływ na jednoślad i mogą doprowadzić do uszkodzenia –  mówi pan Kuba prowadzący wypożyczalnię rowerów.

Modę na jeżdżenie na rowerach wykorzystują niestety złodzieje. Tylko w ubiegłym roku na całej wyspie Uznam zostało skradzionych ponad 800 rowerów. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z możliwości znakowania rowerów przez policję.

Zobacz również

W Świnoujściu też wybierają przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

W całej Polsce trwa głosowanie członków Platformy Obywatelskiej. Wybierany jest przewodniczący partii. Uprawionych do głosowania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.