Strona główna / Lokalne / Pacjenci są bezpieczni. Strażacy poradzili sobie z pożarem

Pacjenci są bezpieczni. Strażacy poradzili sobie z pożarem

W świnoujskim szpitalu doszło do pożaru pomieszczeń socjalnych i dyżurki na oddziale chirurgicznym. Personel wezwał strażaków. – Na szczęście były to jedynie ćwiczenia – mówi mł. bryg. Tomasz Wojciechowski ze świnoujskiej straży pożarnej.

Scenariusz ćwiczeń nie był skomplikowany. Personel nie mógł samodzielnie ugasić ognia w zarodku.  Pożar zaczął się rozprzestrzeniać. Telefonicznie powiadomiona została Państwowa Straż Pożarna. Do akcji zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

– Ćwiczenia zakładały ewakuację 7 pacjentów z oddziału, którzy zostali podtruci dymem i poparzeni. Pomoc została im udzielona na zewnątrz obiektu. Źródło pożaru zostało odnalezione i ogień szybko ugaszony – dodaje mł. bryg. Tomasz Wojciechowski.

W ten sposób strażacy chcieli przećwiczyć przepływ informacji o pożarze, sprawdzić  system alarmowania jednostek ochrony przeciwpożarowej, udoskonalić akcję ewakuacyjną przez personel i sprawdzić plany ewakuacyjne.

Foto: mł. bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zobacz również

Sztafetowe biegi przełajowe z udziałem szkolnych sportowców

Dnia 28 września 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w …

4 komentarze

  1. A czemu zawsze angażuje się wojsko(straż)? Czy normalne służby nie mogą ćwiczyć? Czy ta nie poradnośc jest uzasadniona?

  2. A czy pacjenci zostali poinformowani o tych ćwiczeniach? Nie którzy mogli się przestraszyć

  3. Przynajmniej piszecie prawdę. Na samym początku można zauważyć, że to ćwiczenia. A na innych portalach pisza głupoty, ze to były prawdziwe ćwiczenia. Pełen szacun !

  4. Wygląda to całkiem efektownie, ale czy to nie za dużo ćwiczeń w ostatnim czasie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.