Strona główna / Bez kategorii / Oszuści dzwonią do starszych świnoujścian

Oszuści dzwonią do starszych świnoujścian

W mieście pojawili się oszuści, którzy podając się za policjantów, próbują wyłudzić pieniądze od seniorów. Osoby, które odebrały podejrzane telefony, od razu skontaktowały się z dyżurnym świnoujskiej komendy. W piątek oszuści zadzwonili już do kilku mieszkań. Policjanci apelują o ostrożność.

Dyżurny policji odebrał kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta zaniepokojonych tajemniczymi telefonami. Do seniora na numer stacjonarny zadzwonił podający się za policjanta mężczyzna oświadczając, że zgromadzone przez niego w banku środki finansowe są zagrożone.

– Osoby, które odebrały taki telefon, przezornie skontaktowały się z dyżurnym świnoujskiej komendy, który zanegował personalia policjanta o podanym imieniu i nazwisku – informuje st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Z kolei inny mieszkaniec miasta odebrał dziś telefon od mężczyzny, który w trakcie rozmowy, po przekonywaniu go o wiążących ich rodzinnych więzach, poprosił o przenocowanie. Po zakończonej rozmowie, po chwili zadzwonił drugi telefon od innego mężczyzny, tym razem podającego się za policjanta.

– Podczas prowadzonej rozmowy radził on, by wpuścić do domu osobę, która przed chwilą dzwoniła i chciała przenocować, wówczas do domu seniora przyjadą policjanci i sprawdzą jego wiarygodność – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Na szczęście, mieszkańcy Świnoujścia, którzy odebrali podobne telefony, zachowali zdrowy rozsądek, nie zaufali dzwoniącym i ze swoimi wątpliwościami podzielili się z policjantami. Wtedy uświadomili sobie, że rozmawiali z oszustami i mogli paść ich ofiarą.

Zwracamy się z apelem również do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i łatwowierność. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie lub pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Zobacz również

Gdańsk organizatorem EuroSkills 2023

16 czerwca br., podczas posiedzenia WorldSkills Europe General Assembly w Krakowie został wskazany gospodarz EuroSkills …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.