niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Gruzja na Baltic Business Forum 2015
Foto: Wojciech Basałygo

Gruzja na Baltic Business Forum 2015

Wiceminister energetyki oraz prezes Gruzińskiej Agencji Inwestycyjnej wezmą udział w Baltic Business Forum. Konferencja rozpocznie się w poniedziałek w Świnoujściu.

Po Ukrainie, Rosji i Kazachstanie czas na Gruzję. W tym roku właśnie ta republika kaukaska jest gościem honorowym Baltic Business Forum. – Poszerzamy koncepcję Baltic Business Forum o kraje bałkańskie i republiki czarnomorskie – mówi Jacek Piechota, prezes Stowarzyszenia Baltic Business Forum. – To odpowiedź na oczekiwania polskich przedsiębiorców, którzy chcą szukać szans biznesowych na nowych rynkach – wyjaśnia.

Udział w forum zapowiedzieli m.in. wiceminister energetyki Ilia Eloshvili,  prezes Gruzińskiej Agencji Inwestycyjnej Giorgi Petaia, wiceszef Departamentu Współpracy Międzynarodowej Izby Skarbowej Maka Khvedelidze oraz dyrektor Departamentu Analiz Ministerstwa Rolnictwa Ekaterine Zviadadze. Nie zabraknie też przedstawicieli gruzińskich firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce lub poszukujących w tej części Europy partnerów biznesowych.

– Dzięki liberalnemu prawu pracy i niskim obciążeniom fiskalnym Gruzja znajduje się w czołówce państw przyjaznych inwestorom. W ogólnoświatowym rankingu „Doing Business 2014” pod względem łatwości zakładania firm zajęła 8 miejsce! – zachwala Jacek Piechota, były minister gospodarki. Czy polskie przedsiębiorstwa dostrzegły już potencjał gruzińskiej gospodarki? Jakieś są warunki rozwoju naszych inwestycji na tym rynku? Które sektory będą rosnąć najszybciej? W jakim otoczeniu prawnym funkcjonuje biznes w Gruzji? Goście Baltic Business Forum będą zastanawiać się nad szansami i barierami rozwoju polskich inwestycji w Gruzji. W trakcie forum opublikowany zostanie specjalny raport opracowany przez Ambasadę RP w Tbilisi na temat na temat perspektywicznych sfer działalności polskich firm w Gruzji.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Jeden komentarz

  1. impreza dla bogaczy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.