Strona główna / Lokalne / Prawdziwie europejska szkoła

Prawdziwie europejska szkoła

W dniach 20 – 25 września w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się kolejna trójstronna wymiana międzynarodowa. W tym roku, oprócz 24 uczestników z naszej szkoły oraz 12 uczniów z partnerskiej szkoły w Tossens (Niemcy) po raz pierwszy weźmie w niej udział także 12 uczniów z niewielkiej czeskiej miejscowości Návsí u Jablunkova położonej w kraju morawsko-śląskim na tzw. Zaolziu. Łącznie w wymianie weźmie udział 48 uczniów pod opieką siedmiu nauczycieli.

Dla uczestników wymiany nauczyciele Gimnazjum Publicznego nr 2 przygotowali bogaty program mający ułatwić integrację i komunikację między uczniami różnych narodowości. W planach mamy m.in. zwiedzanie latarni morskiej, musztrę i ognisko w Forcie Gerharda, rejs Rozą Wenedą po świnoujskim porcie, wizytę w parku linowym „Bluszcz” oraz całodniową wycieczkę do Szczecina połączoną z zabawą w Centrum Wodnym „Laguna” w Gryfinie.

Wymiana stanowi dla uczniów doskonałą okazję do doskonalenia umiejętności mówienia w językach obcych (angielskim, niemieckim), zawiązania nowych przyjaźni, poznania obyczajów mieszkańców innych krajów europejskich.

Uczniowie, którzy przyjmą pod swój dach gości z Niemiec i Czech w semestrze letnim pojadą do swoich nowych kolegów i koleżanek z rewizytą, gdzie będą mieli okazję poznać kulturę, system nauczania czy kuchnię tych krajów. Z pewnością zwiedzą też wiele ciekawych miejsc, poznają nowych ludzi i wrócą z dużą ilością wrażeń i wspomnień.

Organizacja trójstronnej wymiany międzynarodowej możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Pomerania”, skąd nauczyciele Gimnazjum Publicznego nr 2 od lat z sukcesem pozyskują wsparcie finansowe na organizację międzynarodowych przedsięwzięć.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.