Strona główna / Lokalne / Przy bocznych ulicach brakuje śmietniczek

Przy bocznych ulicach brakuje śmietniczek

Kupiłem wafelka w sklepie przy ul. Paderewskiego. Papierek musiałem schować do kurtki, bo na całej ulicy nie zauważyłem ani jednego kosza na śmieci – pisze w e-mailu nasz Czytelnik. Jak zauważa, na wielu bocznych ulicach jest podobnie. Tam gdzie niegdyś stały śmietniczki, dziś ich zwyczajnie brakuje.

Magistrat tłumaczy, że w całym mieście jest około 600 śmietniczek. Nowe są montowane na ulicach charakteryzujących się dużym ruchem pieszych (w pobliżu szkół i przedszkoli, przeprawy promowej). Średni koszt śmietniczki o parametrach gwarantujących ich wieloletnią eksploatację to około 1600 zł.  Część istniejących śmietniczek jest jeszcze w stanie, który nie wymaga ich niezbędnej wymiana na nowe.

Zobacz również

Na Warszowie. Osiedlowy mini park i plac zabaw już gotowe

Wykonawca dotrzymał umowy i zgłosił zakończenie prac na budowie osiedlowego mini parku i placu zabaw …

2 komentarze

  1. Wielka tragedia, bo typ papierek schował do kieszeni.
    Dobrze gościu, że Ci d*py nie urwało od tego papierka.

  2. No cóż, to może ja inaczej. Mieszkam niedaleko szkoły podstawowej, na trasie po której poruszają się dzieci jest sporo koszy na śmieci. Jednak co najmniej połowa dzieciaków rzuca śmieci po prostu pod nogi, są to puste plastikowe butelki, opakowania po słodyczach. Aż przykro patrzeć, dobrze że chodzą panowie z Korosu i zbierają. Inaczej wyglądało by to, jak na szlaku tych migrantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.