Strona główna / Lokalne / Brudziński: Jeszcze pocudzołożę z morzem

Brudziński: Jeszcze pocudzołożę z morzem

Partia której Joachim Brudziński jest jednym z czołowych liderów, chce utworzenia gospodarki morskiej, oddzielenia stoczni w Szczecinie i Świnoujściu, a także wyraźnego sprzeciwu dotyczącego drugiej nitki gazociągu pomiędzy Rosją a Niemcami. Niewiele osób wie, że Joachim Brudziński wiele lat spędził w Świnoujściu, a niegdyś marzył nawet o zostaniu kapitanem.

Tuż po zakończonej konferencji Prawa i Sprawiedliwości, na której przedstawiono kandydatów do parlamentu, zapytaliśmy Joachima Brudzińskiego, czy pamięta czasy swojej młodości.

– O tak! Bardzo miło wspominam moją wychowawczynię Bożenę Misler. Uczęszczałem w latach swojej młodości do Szkoły Rybołówstwa Morskiego do klasy nawigacyjnej. Z mojej klasy pochodzi aż 6 kapitanów. Ze wszystkimi mam świetny kontakt – mówi Joachim Brudziński. –  Jesteśmy nawet ojcami chrzestnymi swoich dzieci – dodaje.

Joachim Brudziński doświadczenie zdobyte w świnoujskiej szkole wykorzystywał później do utrzymania się na studiach. W przerwach na uczelni pływał na statkach.

– Później związałem się z Urzędem Morskim, byłem tam rzecznikiem prasowym. Przez chwilę pracowałem w Radiu Szczecin. A dziś jestem politykiem – dodaje Brudziński.

Doświadczenie zdobyte w latach młodości ma wpływ na dzisiejsze rozumienie problemów związanych z morzem. Brudziński dobrze wie, że druga nitka gazociągu na dnie Bałtyku uniemożliwi wpływanie jednostek o większym zanurzeniu do świnoujskiego portu. Dlatego uważa, że rząd powinien zrobić wszystko, aby tego uniknąć.

Jak zapowiada, ma nadzieję, że za kilka lat wróci na morze. – Znów stare dżinsy włożę i pocudzołożę z morzem – zacytował fragment piosenki świnoujścianina Jerzego Porębskiego.

Pełny wywiad z Joachimem Brudzińskim do przeczytania w najbliższych Kronikach portowych.

Zobacz również

Aneta Kruk zwolniona z MDK-u. Dyrektor Andrzej Pawełczyk na wylocie?

Media społecznościowe obiegła informacja o zwolnieniu Anety Kruk z Miejskiego Domu Kultury. Energetyczna instruktorka do …

3 komentarze

  1. A to “wilk morski” – by rzecznikiem prasowym UM, a potem polityka …………….

  2. Precz z tym dziadem, to że peło to złodzieje to nie znaczy że on lepszy, ludzie zacznijcie myśleć!

  3. Ano właśnie, może zapytać emerytowanych nauczycieli jakim był młodzieńcem. Bił kolegów, nie był zbyt zdolny itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.