Strona główna / Lokalne / Protest przeciwko azylantom. Przyszło około 200 osób

Protest przeciwko azylantom. Przyszło około 200 osób

Okrzyki „chcemy repatrianta, nie imigranta”, hymn i wybuchy petard – tak wyglądała w niedzielę manifestacja przeciwko przyjmowaniu przez Polskę uchodźców z Syrii. Wzięło w niej udział około 200 osób. Protest rozpoczął się przy pomniku Orła Białego, przeszedł głównymi ulicami miasta i zakończył przed świnoujskim magistratem. Pochód zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.

Trochę boję się wybuchów. O co chodzi tym ludziom? Dlaczego krzyczą i przeklinają? – dopytywała starsza pani czekająca na przystanku na autobus.

W proteście wzięli udział głównie młodzi mężczyźni. Na końcu marszu szły także rodziny przyłączające się do protestujących. W marszu wzięli także udział członkowie partii KORWIN i Obozu Radykalno-Narodowego.

USA, Izrael i Arabia Saudyjska destabilizują suwerenne kraje takie jak Syria, ze względu na ropę i własne interesy – mówił do manifestujących Tomasz Dorosz. – Dlaczego my mamy ponosić tego konsekwencje? – pytał.

To jeden z większych protestów zorganizowanych w ostatnich latach w Świnoujściu.

Syryjczycy uciekają z kraju ogarniętego wojną domową. Do Europy dostają się przy pomocy przemytników ludzi.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

6 komentarzy

  1. Bohaterzy kur*a na Facebooku….
    deklarowalo udzial 800+ osob!!! Przyszlo okolo 200 hahahaha

  2. Andy wierzę że powiesz to takim osobom w twarz, pamiętaj że lepiej być łysym jak głupim 😉

  3. Dobre jest to .że jako jedyny portal podał do wiadomosci fakt iz taki marsz odbył się w Świnoujściu . Reszta portali milczy czy boi sie czegoś?

  4. Buhahaha. Też mi manifa. Miało być minimum 300 osób, na fejsie prawie 1000. Żenujące widowisko. I jak łysole? Już lepiej? Załatwiliście dla nas ważne sprawy? Możemy czuć się bezpiecznie? Dorosłe chłopy a boją sie kilku afrykańców. Brawo dla normalnych mieszkańców którzy olali tą kibolską ustawkę.

    • było tam dużo więcej ludzi niż „łysoli” czy kiboli, były też te osoby które nie chcą muzułmanów w Polsce i Świnoujściu i te osoby będa walczyć kiedy zajdzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.