Strona główna / Lokalne / Rozpoczęły się największe ćwiczenia Marynarki Wojennej

Rozpoczęły się największe ćwiczenia Marynarki Wojennej

Dzisiaj, w poniedziałek 5 października, rozpoczęły się największe tegoroczne manewry sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża pod kryptonimem „WARGACZ-15”. Przez najbliższe 5 dni, ponad tysiąc żołnierzy flotylli będzie ćwiczyło na morzu oraz na lądzie. Okręty 8.FOW będą operowały w rejonie Zatoki Pomorskiej, Bałtyku Środkowego, a także Zatoki Gdańskiej. Zaplanowano również współdziałanie z ogniwami pozamilitarnymi.

Ćwiczenie „WARGACZ – 2015” zainaugurowano zbiórką stanu osobowego flotylli. Dowódca 8.FOW, kontradmirał Jarosław Zygmunt przyjął na niej meldunki dowódców jednostek o gotowości do ćwiczenia.

Ćwiczenie zaczęło się dzisiaj o północy – okręty flotylli operują już na morzu. Oczekuje od ćwiczących żołnierzy zaangażowania i poświecenia, gdyż WARGACZ-15 jest podsumowaniem całego roku szkolenia – mówi kontradmirał Jarosław Zygmunt.

Rozpoczynające się dzisiaj ćwiczenia to doskonalenie wyszkolenia okrętowych i brzegowych jednostek 8.FOW w działaniach zabezpieczających interesy państwa na morzu. Obecnie, od bezpieczeństwa morskich szlaków komunikacyjnych zależy stabilny, niezagrożony rozwój gospodarki morskiej, drogą morską bowiem transportowany jest największy tonaż towarów międzynarodowej wymiany handlowej.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.