środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Reklamy w stylu przedwojennych kolumn ogłoszeniowych

Reklamy w stylu przedwojennych kolumn ogłoszeniowych

Reklama z wyższej półki – elegancka i stylowa. Zamiast pstrokatych kasetonów, ledowych wyświetlaczy, czy wyblakłych banerów, pewna firma wpadła na pomysł stworzenia reklam na elewacjach budynków. Przypominają stronę przedwojennej gazety. Są inne niż wszystkie, a dzięki temu – bardziej widoczne. Czy miałyby szansę zaistnieć w Świnoujściu?

Ulice w Świnoujściu są pełne krzykliwych banerów. Większość z nich zasłania ładne elewacje i kompletnie nie wpisuje się w otoczenie. W Bydgoszczy na jednej ze ścian kamienic powstała reklama malowana w formie przypominającej ogłoszeniową stronę z gazet, które wydawane były do roku 1939. Inspiracją był Kurier Bydgoski.

– Wzorowaliśmy się na tym co już było. Przekształciliśmy współczesne realia rynku, lecz na tyle tylko aby pozostawić oryginalny charakter reklam. Nasza inicjatywa skierowana była do klientów regionalnych, którzy dbają o dobry wizerunek zarówno swojej firmy jak i naszego miasta – tłumaczą pomysłodawcy.

Reklamy malowane są bezpośrednio na ścianach budynków, przy zastosowaniu kolorystyki monochromatycznej. Powstanie reklamy malowanej jest długotrwałym procesem twórczym wielu osób, dzięki czemu każda z reklam ma unikalny charakter.

Być  może wkrótce jedna ze ścian świnoujskich kamienic zamieni się w stronę ogłoszeniową lokalnej gazety. Wydawca Kronik Portowych szuka chętnych firm chcących rozpocząć współpracę. Kontakt: 510 55 55 24.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.