Strona główna / Lokalne / Harcerski start w Świnoujściu

Harcerski start w Świnoujściu

Ponad 80 zuchów, harcerek i harcerzy spędziło miniony weekend, 3-4 października, na biwaku w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie zainaugurowali nowy rok harcerski w świnoujskim ZHR. Podczas imprezy uczestników
obowiązywała stylizacja na detektywa Sherlocka Holmesa.
Każdy uczestnik przed wyjazdem przygotowywał sobie ubrania przypominające detektywów. W czasie biwaku harcerze przeżyli wiele emocjonujących przygód i gier rozwiązując zagadki np.: rozwiązywali tajemnice zaginionego proporca lub tajemniczego zbieracza monet. Nie obyło się bez nocnych wypadów do okolicznego lasu, podczas których
z wielką przyjemnością harcerze zorganizowali obrzędowe uroczystości przekazania 13 Świnoujskiej Drużyny Wędrowników „Ptaki” nowemu drużynowemu.

art-harcerze2W niedzielę rano odbyła się gra dla zuchów, potem apel podsumowujący cały poprzedni rok. Zostały przedstawione plany, nagrody dla najlepszego zastępu w poprzednim roku harcerskim, został wybrany wędrownika i wędrowniczka roku oraz odbyło się przekazanie V Świnoujskiej Drużyny Harcerskiej „Patria” nowemu drużynowemu.
Organizatorem biwaku był III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego. Jeżeli ktoś nie zdążył zapisać swojej pociechy – jest jeszcze na to czas! Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dziecko uczy się w klasach podstawówki lub gimnazjum, liceum, przeczytaj uważnie, co możesz zyskać przyprowadzając je na zbiórkę.
Dlaczego warto?
Treningi, nauka języków, pianino – posyłasz już dziecko na tyle zajęć. Ale przynależność do ZHR to wielkie korzyści dla Twojego dziecka:

Trening społeczny – dziecko przybiera różne role, uczy się zabierać głos, rozwiązywać konflikty, decydować. Walczy z nieśmiałością, wyrabia umiejętności potrzebne na każdym etapie życia.
Przyjaźnie – szkolni koledzy, spotykając się na zbiórkach i wyjazdach, poznają się w nietypowych sytuacjach. Pomagają sobie w trudnych chwilach, przeżywają zdarzenia zmieniające znajomość w przyjaźń. A ta jest wartością samą w sobie.
Aktywna postawa życiowa – ambicja, kreatywność, wola walki, otwartość na innych: to wszystko jest niezbędne nam, a naszym dzieciom – jeszcze bardziej.
Wychowanie do wartości – harcerze ZHR zobowiązują się przestrzegać Prawa Zucha lub Prawa Harcerskiego. Wyrabiamy w dzieciach świadomość, że jest coś więcej, niż „tu i teraz”, a Bóg, Polska i bliźni stoją wyżej w
hierarchii niż nowy telefon komórkowy.
Przygoda – po prostu umożliwiamy dzieciom przeżyć coś wyjątkowego. Skoro Twoje dziecko jest już obciążone szkołą i dodatkowymi zajęciami, to przynajmniej zarezerwuj mu czas na relaks, bezpieczną zabawę z rówieśnikami. Niech ma wielki fun!
Czym się zajmujemy?
Zuchy, harcerze spotykają się co tydzień na zbiórkach, trwających zwykle ok. 1,5 godziny. Niekiedy zamiast stacjonarnych zbiórek urządzane są wycieczki, biwaki – bezpośredni kontakt z przyrodą i tradycją jest
dla nas niezwykle ważny.Zbiórki składają się z zabaw ruchowych, manualnych, teatrzyków, rywalizacji i całej gamy aktywności uwielbianych przez dzieci oraz młodzież.
Nasze spotkania:
Zuchy (klasy 0-3 podstawówki) – harcówka przy Szkole Podstawowej nr 1, sobota 10.00. Harcerze i harcerki (klasy 4-6 podstawówki) – harcówka przy Szkoła Podstawowa nr 1, sobota 11.30. Wędrownicy i wędrowniczki
(klasy 1-3 gimnazjum i wyżej) – harcówka przy Gimnazjum Publicznym nr 1, piątek 18.30.
Zapraszamy!
Czuwaj!

Zobacz również

Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu – informuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.