poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Zobacz radio „od kuchni”. Wielkie urodziny Radia Szczecin
Prezenterzy Radia Szczecin nadawali w piątek na żywo z pl. Wolności. Foto: Wojciech Basałygo

Zobacz radio „od kuchni”. Wielkie urodziny Radia Szczecin

Chociaż ma 70 lat to dzięki nowoczesnemu zarządzaniu i podejściu do promocji jest jedyną rozgłośnią regionalną w Polsce, której mieszkańcy słuchają chętniej niż stacji ogólnopolskich. Na sukces Radia Szczecin składają się umiejętności całej załogi, a także po trosze doświadczenie świnoujścianina Piotra Sikory, znanego starszym mieszkańcom z fali Radia 44. Po jego dołączeniu do zespołu szczecińskiej rozgłośni, słupki słuchalności mocno poszybowały i zatrzymały się na pozycji lidera.

Wielka urodzinowa impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 10 października 2015 na plaży, promenadzie i w muszli koncertowej. Będą gry, zabawy, biegi, konkursy z ciekawymi nagrodami, muzyka, kino na powietrzu i oczywiście urodziny tort. Mówiąc krótko – szykuje się naprawdę fajna zabawa. Wszystko zacznie się już specjalnym Biegiem Śniadaniowym.

Tak właśnie Polskie Radio Szczecin będzie obchodziło w Świnoujściu swoje 70. urodziny. Impreza zostanie podzielona na dwie części: sportową i artystyczną.

Pierwsza rozpocznie się od wspomnianego już Urodzinowego Biegu Śniadaniowego Polskiego Radia Szczecin. Start o godzinie 11.00, ale zapisy przyjmowane będą już od godziny 9.00 na parkingu tuż przy wejściu na plażę Aleją Interferie.

– Świnoujście słynie w regionie z tego, że wielu mieszkańców systematycznie biega – mówi Piotr Sikora, dyrektor marketingu PR Szczecin, z pochodzenia świnoujścianin. –Oczywiście zapraszamy zarówno tych już biegających, jak i tych, którzy po prostu chcą sprawdzić swoją kondycję. Starszych, młodszych, w każdym wieku.  Kto wie, może właśnie ten bieg będzie tym, który sprawi, że bieganie stanie się ich pasją?! Na pewno warto spróbować.

Będzie to bieg rekreacyjny, bez klasyfikacji na poszczególne miejsca.

– Nie chodzi o medale, mierzenie czasu, tylko o dobrą wspólną zabawę – wyjaśniają organizatorzy. – Bieg będzie prowadzony w spokojnym tempie, z przystankami na dodatkowe ćwiczenia.

Trasa biegu prowadzić będzie z Alei Interferie plażą do zejścia przy miejskiej pływalni, dalej promenadą aż do muszli koncertowej. Pierwsze tysiąc osób, które zapiszą się do biegu otrzyma unikatowe koszulki biegowe Radia Szczecin (500 technicznych i 500 bawełnianych).

Na każdego, który pokona ten niezbyt długi dystans, na mecie, czekać będzie specjalnie przygotowany zdrowy zestaw śniadaniowy i mnóstwo nie tylko sportowych atrakcji.

Przy muszli koncertowej na promenadzie od godziny 13.00 rusza kolejna runda urodzinowych zmagań sportowych.

– Na tę okazję przygotowaliśmy kilka wyjątkowych konkurencji biegowych – mówią organizatorzy. – Skoro to 70. urodziny, to oczywiście wszystkie z nich odbędą się na dystansie 70 metrów.

Oto co zaplanowano:

–  „Bieg na 70-siątkę” –  dla dzieci w trzech grupach wiekowych: do 6 lat, 6-8 lat, 9-10 lat

– „Urodzinowy bieg pań” – w obcasach (min. 7 cm)

– „Urodzinowy bieg 70-latków” – dla osób, które ukończyły 70 lat

Na najlepszych w poszczególnych kategoriach będą czekać pamiątkowe medale i gadżety od Polskiego Radia Szczecin.

 

Ale to nie wszystko. W muszli koncertowej organizatorzy przygotowali bogatą strefę zabaw dla dzieci, niespodziankowe atrakcje związane z techniką radiową, program na żywo na antenie radia, promocję książki dziennikarza Polskiego Radia Szczecin Rafała Molendy „Błękitna Pustynia”  i wielkie losowanie urodzinowych gadżetów na 70. Urodziny Radia Szczecin.  To wszystko do godziny 17.00.

– A potem wielki urodzinowy tort oraz specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny z udziałem dziennikarzy Polskiego Radia Szczecin oraz i koncert rewelacyjnej grupy „Jazzowski” z nową wersją hitu „Batumi” – dodają organizatorzy.

 

Całość imprezy zwieńczy kino plenerowe, planowane w godzinach 19.00-21.00. Widzowie usiądą przed białym ekranem, okryją się kocami, wezmą w ręce gorącą kawę lub herbatę i wspólnie będziemy przeżywać wyjątkowe emocje filmowe. A na białym ekranie oczywiście film związany będzie z tematyką radiową – hit „Good Morning, Vietnam”.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.