Strona główna / Lokalne / Mateusz mistrzem Europy

Mateusz mistrzem Europy

12-letni Mateusz Wojnarowski został mistrzem Europy w brazylijskim jiu jitsu. Młody członek Berserkers Teamu nie miał sobie równych w swojej kategorii i wrócił do Świnoujścia ze złotym medalem. Dorośli berserkerzy dorzucili dwa brązowe medale.

I Mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu jitsu w formule Gi oraz No-Gi (czyli walka w kimonach i bez) federacji CBJJP były pierwszymi organizowanymi przez Kornela Zapadkę w Koszalinie. Wystartowało ok. 500 zawodników. Mateusz Wojnarowski pokazał lepsze jiu jitsu niż przeciwnicy, a w finale przydały się zapasy.

– Mateusz w finale dwukrotnie obalił przeciwnika, który był wyższy i silny. To przesądziło o zwycięstwie. Mateusz nie odpuszcza i ma chęć do walki. Jestem zadowolony z postępów jakie zrobił. Teraz najważniejsze, żeby dalej ostro trenował – mówi Łukasz Winiarski, trener świnoujskich berserkerów.

Świnoujski Berserkers Team reprezentowali na mistrzostwach także dorośli: Grzegorz Rosiak, trener Real Combat Systems oraz Bartosz Turlejski. Obaj przywieźli do Świnoujścia brązowe medale. W obu przypadkach finał był blisko.

– Traktowaliśmy te mistrzostwa jako przetarcie przed Mistrzostwami Polski w Poznaniu, gdzie mamy nadzieję pojechać w szerszym składzie. Mamy pracę, rodziny, obowiązki i nie zawsze jest możliwość, żebyśmy jechali wszyscy. Natomiast doświadczenie zbierane na zawodach jak te, w Koszalinie, musi zaprocentować – mówią berserkerzy.

Berserkers Team Świnoujście

fot. NO MERCY

Zobacz również

Budowa tunelu Uznam – Wolin. Wykonawca przejął plac budowy

Zakończyła się procedura przekazania placu budowy pod budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Dziś …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.