Strona główna / Lokalne / Mateusz mistrzem Europy

Mateusz mistrzem Europy

12-letni Mateusz Wojnarowski został mistrzem Europy w brazylijskim jiu jitsu. Młody członek Berserkers Teamu nie miał sobie równych w swojej kategorii i wrócił do Świnoujścia ze złotym medalem. Dorośli berserkerzy dorzucili dwa brązowe medale.

I Mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu jitsu w formule Gi oraz No-Gi (czyli walka w kimonach i bez) federacji CBJJP były pierwszymi organizowanymi przez Kornela Zapadkę w Koszalinie. Wystartowało ok. 500 zawodników. Mateusz Wojnarowski pokazał lepsze jiu jitsu niż przeciwnicy, a w finale przydały się zapasy.

– Mateusz w finale dwukrotnie obalił przeciwnika, który był wyższy i silny. To przesądziło o zwycięstwie. Mateusz nie odpuszcza i ma chęć do walki. Jestem zadowolony z postępów jakie zrobił. Teraz najważniejsze, żeby dalej ostro trenował – mówi Łukasz Winiarski, trener świnoujskich berserkerów.

Świnoujski Berserkers Team reprezentowali na mistrzostwach także dorośli: Grzegorz Rosiak, trener Real Combat Systems oraz Bartosz Turlejski. Obaj przywieźli do Świnoujścia brązowe medale. W obu przypadkach finał był blisko.

– Traktowaliśmy te mistrzostwa jako przetarcie przed Mistrzostwami Polski w Poznaniu, gdzie mamy nadzieję pojechać w szerszym składzie. Mamy pracę, rodziny, obowiązki i nie zawsze jest możliwość, żebyśmy jechali wszyscy. Natomiast doświadczenie zbierane na zawodach jak te, w Koszalinie, musi zaprocentować – mówią berserkerzy.

Berserkers Team Świnoujście

fot. NO MERCY

Zobacz również

Chcą wykupić swoje mieszkania komunalne. Dziś nie mogą

Lokatorzy mieszkań komunalnych ze Świnoujścia chcieliby wykupić swoje lokale od gminy. Na przeszkodzie stoi im …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.