Strona główna / Lokalne / Honorowi obywatele podzielili radnych

Honorowi obywatele podzielili radnych

Przy tak ważnej uchwale jak nadanie tytułu Honorowego Obywatela Świnoujścia nie powinno być takich podziałów. Radni Platformy Obywatelskiej jednak postanowili zamanifestować niezadowolenie z niektórych kandydatur. Podczas głosowania wstrzymywali się od głosu. Niektórym udało się zdeprecjonować zaszczytny tytuł.

Zanim jednak wybrano kandydatów, utworzono zespół z reprezentantów wszystkich klubów radnych. To on zaopiniował nazwiska. Nie wszyscy radni PO uczestniczyli w spotkaniach zespołu.

W tym roku kandydatami do nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Świnoujście są: dr Władysław Borowski, Lechosław Goździk, Juliusz Hebel, Czesław Krygier, Zofia i Stanisław Kuglinowie,  ks. Kazimierz Matlak, Zdzisław Podkowski, Witold Rusakiewicz, Zdzisława Szczepańska, Janina Lech, Jerzy Porębski, prof. Kazimierz Kozłowski i Jerzy Zygmanowski.

Radnemu PiS Andrzejowi Mrozkowi nie spodobało się, że trzeba głosować imiennie. Na znak protestu nie uczestniczył w części głosowania dotyczącym żyjących kandydatów. Z kolei radny PO Jan Borowski stwierdził, że to nie rada powinna nadawać takie tytuły, a mieszkańcy w połączeniu z opinią historyków. Jego koledzy i koleżanka manifestując niezadowolenie – wstrzymali się od głosu.

Zobacz również

Umowa na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej – podpisana

Umowa między Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum PGZ-Miecznik na budowę trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP …

24 komentarze

 1. Nie rozumiem tej całej sytuacji. Z czego to wynika?

 2. a gdzie cała sytuacja z biała różą ?
  Jak pan Borowski porównał panią Agatowską do Hitlera? Pokażcie to wszystkim, niech zobacza naszą wspaniała młodzież !

 3. a wiecie, że Hitler tez był honorowym obywatelem chociazby Szczecina? i chyba świnoujscia

  • A czy wiesz drogi Anonimie, że to nie za czasów Polskiego Świnoujścia nadany został tytuł Honorowego Obywatelstwa Hitlerowi? Tak więc i owszem jest to fakt, ale nie mamy takiej możliwości aby to zmienić.

 4. Jest tyle narybków, tyle wartościowych osob w Platformie, które powinny dawno odejść i pójśc do Grupy morskiej lub gdzie indziej. Byle dalej od tego szamba, które wyprawia w tej chwili pan B…

 5. Nie popieram honorowego obywatelstwa. Lecz ta szopke, co zrobil pan Borowski to wskazalbym jako nagane.

 6. Skoro nie wszyscy radni PO nie uczestniczyli w pracach, to niech sie lepiej nie wypowiadaja 🙂

 7. Niech wszyscy zobacza wspanialy film pani Jablonskiej z PO na facebooku. Wszystko robione pod publiczke. Wszystko ustawione. Sztab wyborczy PO zadnej kreatywnosci i pomyslow. To co robicie to zwykla farsa i tyle 🙂

 8. PlatformaOszolomów

  Platformo, żegnaj! Wszyscy mówimy papa!
  Panie Borowski! Żegnamy, odleciał pan! papa !

 9. rada jest organem, wybranym przez obywateli w powszechnych wyborach. To znaczy, że reprezentują mieszkańców. Po co robić hece… PO zawsze potarfiło pokazać prawdziwą twarz, przy takich sytuacjach. POzamiatane i tyle

 10. Prawda zawsze w oczy kole. Czemu przed wyborami to rada zrobiła a nie w styczniu br lub po wyborach? Chodzi o to aby jedna osoba która chce być parlamentarzystą robi to aby dostać głosy od rodzin honorowych obywateli. Co się nie robi dla władzy. A radni PO bardzo dobrze postąpili ze wstrzymali się od głosu. A radny Buczynski niech nie mówi ze mamy się wstydzić na Borowskiego. To my się wstydzimy radnych SLD na czele z tym panem co robią aby mieć władzę. Panie Buczynski, Bartkowiak, Merchelski, Teterycz odejdzie na emeryturę a dajcie młodym rządzić a nie tylko przyssaliście się do koryta i oderwać się nie możecie. Wstyd i jeszcze raz wstyd mi za was.

 11. szkoda, że nie napisaliście o białej róży. Zwykłe prostactwo i brak wyobraźni

 12. Oglądałem dzisiejszą sesję w TV. I powiem szczerze, że jestem przerażony polityką, jaką prowadzi Platforma. krajowa jak i lokalna.
  Pomimo dużej sympatii to pani Jabłonskiej i pana Śliwińskiego, powiem śmiało, żeby opanowali swoich młodszych kolegów.
  Pan Borowski takie głupoty wygadywał, że aż szkoda gadać… Zrobił się czerwony, był nerwowy. Ten gest z telefonem, gdy zaczał kręcić przewodniczącą… Amatorstwo

 13. Nie jestem za PO ale akurat w tym wypadku uważam że pomysł Pana Borowskiego jest dobry

  • Kochany mieszkańcu. Wszystkie kandydatury zostały wyłonione od początku przez zwykłych obywateli, któzy tworzyli nasze miasto. BYli i będa tworzyć. Dopiero następnie rada się tym zajeła

   • A dodam jeszcze, że takie głosowania i procedury są w 99 % miastach w Polsce. Można śmiało to zobaczyć, nawet sądy to regulują. Śmiało 🙂

 14. Jest to bardzo ważna uchwała, którą przechodzą prawie wszystkie większe miasta. I nie ma nigdy podziałów. Te nasze PO to zwykłe dno i tyle. Pewnie jak zwykle panu Borowskiemu coś się nie spodobało i zaczął węszyć swoje. Dość z PO !

 15. JESZCZE TYLKO KILKA DNI I CI CFANIACZKI Z P.O. BĘDĄ SIEDZIEĆ JAK SZCZURY W NORZE, TERAZ JESZCZE NA COŚ LICZĄ? NIE LICZCIE CUD SIĘ NIE ZDARZY PÓJDZIECIE DROGĄ KOMOROWSKIEGO W… POLITYCZNY NIEBYT!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.