Strona główna / Lokalne / Honorowi obywatele podzielili radnych

Honorowi obywatele podzielili radnych

Przy tak ważnej uchwale jak nadanie tytułu Honorowego Obywatela Świnoujścia nie powinno być takich podziałów. Radni Platformy Obywatelskiej jednak postanowili zamanifestować niezadowolenie z niektórych kandydatur. Podczas głosowania wstrzymywali się od głosu. Niektórym udało się zdeprecjonować zaszczytny tytuł.

Zanim jednak wybrano kandydatów, utworzono zespół z reprezentantów wszystkich klubów radnych. To on zaopiniował nazwiska. Nie wszyscy radni PO uczestniczyli w spotkaniach zespołu.

W tym roku kandydatami do nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Świnoujście są: dr Władysław Borowski, Lechosław Goździk, Juliusz Hebel, Czesław Krygier, Zofia i Stanisław Kuglinowie,  ks. Kazimierz Matlak, Zdzisław Podkowski, Witold Rusakiewicz, Zdzisława Szczepańska, Janina Lech, Jerzy Porębski, prof. Kazimierz Kozłowski i Jerzy Zygmanowski.

Radnemu PiS Andrzejowi Mrozkowi nie spodobało się, że trzeba głosować imiennie. Na znak protestu nie uczestniczył w części głosowania dotyczącym żyjących kandydatów. Z kolei radny PO Jan Borowski stwierdził, że to nie rada powinna nadawać takie tytuły, a mieszkańcy w połączeniu z opinią historyków. Jego koledzy i koleżanka manifestując niezadowolenie – wstrzymali się od głosu.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

24 komentarze

 1. Nie rozumiem tej całej sytuacji. Z czego to wynika?

 2. a gdzie cała sytuacja z biała różą ?
  Jak pan Borowski porównał panią Agatowską do Hitlera? Pokażcie to wszystkim, niech zobacza naszą wspaniała młodzież !

 3. a wiecie, że Hitler tez był honorowym obywatelem chociazby Szczecina? i chyba świnoujscia

  • A czy wiesz drogi Anonimie, że to nie za czasów Polskiego Świnoujścia nadany został tytuł Honorowego Obywatelstwa Hitlerowi? Tak więc i owszem jest to fakt, ale nie mamy takiej możliwości aby to zmienić.

 4. Jest tyle narybków, tyle wartościowych osob w Platformie, które powinny dawno odejść i pójśc do Grupy morskiej lub gdzie indziej. Byle dalej od tego szamba, które wyprawia w tej chwili pan B…

 5. Nie popieram honorowego obywatelstwa. Lecz ta szopke, co zrobil pan Borowski to wskazalbym jako nagane.

 6. Skoro nie wszyscy radni PO nie uczestniczyli w pracach, to niech sie lepiej nie wypowiadaja 🙂

 7. Niech wszyscy zobacza wspanialy film pani Jablonskiej z PO na facebooku. Wszystko robione pod publiczke. Wszystko ustawione. Sztab wyborczy PO zadnej kreatywnosci i pomyslow. To co robicie to zwykla farsa i tyle 🙂

 8. PlatformaOszolomów

  Platformo, żegnaj! Wszyscy mówimy papa!
  Panie Borowski! Żegnamy, odleciał pan! papa !

 9. rada jest organem, wybranym przez obywateli w powszechnych wyborach. To znaczy, że reprezentują mieszkańców. Po co robić hece… PO zawsze potarfiło pokazać prawdziwą twarz, przy takich sytuacjach. POzamiatane i tyle

 10. Prawda zawsze w oczy kole. Czemu przed wyborami to rada zrobiła a nie w styczniu br lub po wyborach? Chodzi o to aby jedna osoba która chce być parlamentarzystą robi to aby dostać głosy od rodzin honorowych obywateli. Co się nie robi dla władzy. A radni PO bardzo dobrze postąpili ze wstrzymali się od głosu. A radny Buczynski niech nie mówi ze mamy się wstydzić na Borowskiego. To my się wstydzimy radnych SLD na czele z tym panem co robią aby mieć władzę. Panie Buczynski, Bartkowiak, Merchelski, Teterycz odejdzie na emeryturę a dajcie młodym rządzić a nie tylko przyssaliście się do koryta i oderwać się nie możecie. Wstyd i jeszcze raz wstyd mi za was.

 11. szkoda, że nie napisaliście o białej róży. Zwykłe prostactwo i brak wyobraźni

 12. Oglądałem dzisiejszą sesję w TV. I powiem szczerze, że jestem przerażony polityką, jaką prowadzi Platforma. krajowa jak i lokalna.
  Pomimo dużej sympatii to pani Jabłonskiej i pana Śliwińskiego, powiem śmiało, żeby opanowali swoich młodszych kolegów.
  Pan Borowski takie głupoty wygadywał, że aż szkoda gadać… Zrobił się czerwony, był nerwowy. Ten gest z telefonem, gdy zaczał kręcić przewodniczącą… Amatorstwo

 13. Nie jestem za PO ale akurat w tym wypadku uważam że pomysł Pana Borowskiego jest dobry

  • Kochany mieszkańcu. Wszystkie kandydatury zostały wyłonione od początku przez zwykłych obywateli, któzy tworzyli nasze miasto. BYli i będa tworzyć. Dopiero następnie rada się tym zajeła

   • A dodam jeszcze, że takie głosowania i procedury są w 99 % miastach w Polsce. Można śmiało to zobaczyć, nawet sądy to regulują. Śmiało 🙂

 14. Jest to bardzo ważna uchwała, którą przechodzą prawie wszystkie większe miasta. I nie ma nigdy podziałów. Te nasze PO to zwykłe dno i tyle. Pewnie jak zwykle panu Borowskiemu coś się nie spodobało i zaczął węszyć swoje. Dość z PO !

 15. JESZCZE TYLKO KILKA DNI I CI CFANIACZKI Z P.O. BĘDĄ SIEDZIEĆ JAK SZCZURY W NORZE, TERAZ JESZCZE NA COŚ LICZĄ? NIE LICZCIE CUD SIĘ NIE ZDARZY PÓJDZIECIE DROGĄ KOMOROWSKIEGO W… POLITYCZNY NIEBYT!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.