środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Budżet miasta bogatszy o 7 mln złotych

Budżet miasta bogatszy o 7 mln złotych

Zgodnie z przewidywaniami, w końcówce roku ruszyło się w sprzedaży nieruchomości. Dzisiaj, 23 października ,w przetargu sprzedano obie wystawione działki. Jedną za 6,6 mln złotych, a drugą za 460 tys. złotych. Najbliższy przetarg jeszcze w tym miesiącu, a kolejne w listopadzie.

Pierwszy przetarg dotyczył działki o powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych, która znajduje się przy promenadzie przy ulicy Żeromskiego. Cena wywoławcza wynosiła 5,3 mln złotych. Ostatecznie po licytacji, nabywca spoza Świnoujścia zapłacił za nią 6,6 mln złotych. Zgodnie z warunkami przetargu, kupujący jest zobowiązany do zakończenia zabudowy w stanie surowym zamkniętym w terminie 60 miesięcy od nabycia nieruchomości. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego miasta działka przeznaczona jest pod usługi turystyczno- wypoczynkowe- pensjonatowe-hotelowe.

W drugim przetargu do sprzedaży wystawiono działkę przy ulicy Bydgoskiej o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych. Cena wywoławcza wynosiła 358 tys. złotych. Ostatecznie sprzedano ją za 460 tys. złotych. Nabywcą jest mieszkaniec Świnoujścia. Zgodnie z warunkami przetarg i planem zagospodarowania przestrzennego miasta, teren ten jest przeznaczony pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe.

Cieszymy się, że jest zainteresowanie nieruchomościami w naszym mieście. To także dobry prognostyk na kolejne przetargi w tym roku – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

4 komentarze

  1. Czy aby na pewno bogatszy?
    Miasto traci na wartości.

  2. to pan prezydent zbiera sobie na emeryturę? 🙂

  3. No to jeszcze kilka działek i będziemy musieli sprzedawać plażę. Nie podoba mi się 🙁

  4. A teraz budzet się dopnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.