niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Świnoujście bez posła. Żmuda-Trzebiatowska poza parlamentem

Świnoujście bez posła. Żmuda-Trzebiatowska poza parlamentem

Znamy wyniki głosowania w wyborach do parlamentu z okręgu 41. Do sejmu nie wejdzie żadna osoba kandydująca ze Świnoujścia.

Ewa Żmuda-Trzebiatowska ubiegająca się o reelekcję otrzymała w regionie 5351 głosów. Zagłosowało na nią więcej wyborców niż przed czterema laty, jednak niskie notowania Platformy Obywatelskiej spowodowały, że tym razem to nie wystarczyło, aby dostać się do Sejmu. Można przypuszczać, że głosy świnoujścian sympatyzujących z Platformą Obywatelską rozłożyły się na kandydującą również z naszego miasta Elżbietę Jabłońską. Jabłońska otrzymała w regionie 2366 głosy. To o połowę mniej niż Ewa Żmuda-Trzebiatowska. Jeśli dodać głosy obu pań, dałoby to wynik gwarantujący mandat poselski.

Sprawdziło się zatem stare powiedzenie „gdzie dwóch się bije – tam trzeci korzysta”. Należy zastanowić się, czy wewnątrzpartyjni rywale ze szczecińskiej Platformy Obywatelskiej nie wykorzystali lokalnego konfliktu na linii Żmuda-Trzebiatowska i Jabłońska do osłabienia pozycji kontrkandydatki.

Tymczasem, według nieoficjalnych wyników do sejmu z naszego okręgu dostaną się:

PIS: Joachim Brudziński, Leszek Dobrzyński, Krzysztof Zaremba, Artur Szałabawka, Michał Jach.

PO: Sławomir Nitras, Bartosz Arłukowicz, Norbert Obrycki, Magdalena Kochan, Arkadiusz Marchewka.

Nowoczesna: Piotr Misiło

Kukiz: Sylwestr Chruszcz

Do senatu z naszego okręgu dostał się Grzegorz Napieralski (PO).

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

25 komentarzy

 1. Pycha idzie przed upadkiem

 2. Pycha idzie przed upadkiem

 3. nie było żadnego, godnego kandydata na to stanowisko z naszego miasta

 4. Nie ważne jakim była posłem, ważne, że mieliśmy reprezentanta naszego miasta.

 5. Jeśli pani Poseł zdobyła więcej głosów, to powinan się cieszyć. Fakt, nie dostała się, ale to dobry prognostyk na najbliższe lata 🙂

 6. Mieszkańcy Świnoujścia dobrowolnie obniżyli rangę miasta pozbywając się posła? Nie do wiary.

 7. Jak widać Świnoujście nie zasługuje na posła. Dziwiłam się, że tylu fajnych ludzi wyjeżdża z naszego miasta. I wszystko jasne.

 8. I tak nie mieliśmy posła do tej pory…przecież p Żmuda nie reprezentowała Świnoujscia,tylko Rudego z Gdańska…wybuwała mu razem z kolesiami tunel na prywatną posesję rudego …zabierając 108 mln zł ,które Kaczyński wcześniej już przeznaczył na tunel w Świnoujsciu.

 9. No nie wierze, że w Świnoujściu sobie załatwili żeby nie mieć posła. To nieuleczalna choroba.

 10. 5351 debili

 11. dziękujemy za 4 lata pani Ewie. Pomimo wszystko, w jakiś sposób nas reprezentowała

 12. Łoj nie ma co tak ubolewać nad p. Żmudą, od dawna jest wiadomo, że na sukces wyborczy pracuje się zaraz po zakończeniu poprzednich wyborów a nie 4 miesiące przed wyborami.

 13. Bardzo dobrze zę ta pani ,która szkodziła naszemu miastu (a mówiła ,że bedzie walczyć w sejmie o tunel ) odpadła…teraz jeszcze PiS powinien zrobić audyt w firmach państwowych…zacząć od A… a skończyć n Z

 14. W głowie mi się nie mieści ta sytuacja, żeby chodzić na pasku Szczecina i szkodzić miastu. Jabłońska i Śliwiński to szkodnicy miasta.

 15. Ach… ego Pani Jabłońskiej doprowadziło do katastrofy… Szkoda- była realna szansa na posła. :-|((

  • a EGO tej pani? Pani Ewo niech pani nie pisze takich komentarzy . 25 to dzień smutku bo wygrało PIS ale i radości bo Ewa Żenada Trzebiatowska się nie dostała.

 16. Jabłońska wzięła 3 tysiące mniej od posłanki. Gratulujję Elżbircie Jabłońńskiej determinacji w wyprowadzeniu mandatu ze Świnoujścia. Pas nadmorski nie ma posła. Wszystkie mandaty są w Szczecinie. Teraz Szczecin leży nad morzem. Gratuluję mieszkańcom miasta. Głosowałem na Żmudę i przynajmniej wolno mi będzie narzekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.