Strona główna / Lokalne / Czy powstanie kolejna linia autobusowa?

Czy powstanie kolejna linia autobusowa?

Temat komunikacji w miejskiej w Świnoujściu to temat rzeka. Wiele się mówi, ale od czasu wprowadzenia rewolucji kilka lat temu, nie usprawnia się dalej komunikacji zbiorowej. Jedyny powiew świeżości to skierowanie latem tego roku autobusów do dzielnicy nadmorskiej. Patrząc na schemat obecnych linii na lewobrzeżu miasta, można zauważyć, że wiele bardzo ważnych punktów jest w dalekim zasięgu od przystanków komunikacji miejskiej.

Jeden z naszych Czytelników ma pomysł, aby od przyszłego roku uruchomić trzecią linię okrężną – C. Czytelnik proponuje, aby trasa nowej linii przebiegała przez: Kapitanat Portu – Armii Krajowej – Plac Kościelny – Dąbrowskiego – Piastowska – Kościuszki – Kołłątaja – 11 Listopada – Wojska Polskiego – Konstytucji 3 Maja – Piastowska – Chrobrego – Kapitanat Portu. Długość trasy wynosi 6 km.

Dzięki takiemu przebiegowi linii, mieszkańcy będą w stanie dojechać z promu, centrum do takich miejsc jak: liceum im. Mieszka I, gimnazjum nr 2, przedszkole na Batalionów Chłopskich, targowisko miejskie oraz cały rejon ulicy 11 Listopada, gdzie komunikacja miejska jest niezbędna.

Rozwój transportu zbiorowego w naszym mieście powinien mieć wyższy priorytet niż temat opłat parkingowych w centrum miasta – zauważa Czytelnik. – Jeżeli chcemy ograniczać ruch pojazdów w centrum i namawiać mieszkańców na alternatywne środki transportu, to wpierw należy im zapewnić dobrze funkcjonujący system transportu zbiorowego – uważa.

Zadaliśmy pytanie Komunikacji Autobusowej o odniesienie się do propozycji mieszkańca. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

6 komentarzy

  1. może by coś zrobili, gdyby inne portale coś tez pisały na ten temat
    ale wszyscy jak zwykle mają wszystko w du*** 🙂

  2. a co z automatami na bilety? Wkurza mnie, gdy latem autobus musi stać na przystanku kilka minut a kierowca sprzedaje bilety starym piernikom. Najgorzej jest, gdy są to Niemcy. Zawsze zagadują i traktują kierowcę jak informację turystyczną…masakra !!!

  3. mi obecne zmiany bardzo pasują. Linia A i B, pomimo swoich długich tras sprawdza się. Wolałbym wiecej połączeń wieczorem, lecz uważam, że i tak jest dobrze.

  4. trasa przemyślana i sensowna. Długo nie trzeba siedzieć, by na to wpaść

  5. potrzeba jest taka, aby komunikacja była bardziej rentowna a do tego, bardziej konkurencyjna dla samochodów. W naszym mieście samochodów jest zbyt dużo. Niemcy jeżdzą swoimi brykami, zamiast zostawić samochód u siebie a potem do autobusu

  6. Przeciez trzeba wprowadzić tyle zmian. Tu nie chodzi tylko o linię, ale o samą edukację ludzi. Tańsze bilety lub wgl darmowa komunikacja !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.