Strona główna / Lokalne / PiS wymieni prezesów ważnych spółek?

PiS wymieni prezesów ważnych spółek?

Polskie LNG, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Terminal Promowy, PŻB i Uzdrowisko Świnoujście, wkrótce mogą zmienić prezesów spółek i członków rad nadzorczych. Podobnie było w 2005 roku, gdy Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy. Partia wówczas chciała mieć wpływ na spółki z udziałem skarbu państwa.

Wygrane przez Prawo i Sprawiedliwość wybory gwarantują samodzielne rządzenie. Jednak na tym nie kończy się wpływ partii na życie Polaków. Z dużym prawdopodobieństwem, PiS będzie chciał mieć swoich zaufanych ludzi w najważniejszych spółkach. Pięć z nich działa również w Świnoujściu.

Polskie LNG to spółka realizująca największą inwestycję – budowę terminalu LNG. Jej prezesem jest dziś Jan Chadam, związany od 2009 roku z gazownictwem.

Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście kieruje od 2014 roku Zbigniew Miklewicz.

Prezesem Terminala Promowego Świnoujście jest Piotr Trojanowski. Objął tę funkcję w 2009 po Agnieszce Szewczyk-Jurczyk.

Chociaż Polska Żegluga Bałtycka ma swoją siedzibę w Kołobrzegu, to statki spółki pływają z portu w Świnoujściu. Jej prezesem jest Jarosław Siergiej – były prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Prezesem Uzdrowiska Świnoujście jest Dariusz Śliwiński związany z Platformą Obywatelską. Jeśli PiS będzie chciało go zmienić, może przysporzyć mu to najwięcej problemów. Uzdrowisko bowiem zostało skomunalizowane i podlega pod marszałka – również z PO. Od niedawna mówi się jednak o rozpoczęciu koalicji PiS i PSL w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Po zawarciu takiego sojuszu odwołanie marszałka nie byłoby dla PiS problemem.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

11 komentarzy

  1. Wymieńcie też w PECu, bo tam w wyniku przyrostu do stołka co poniektórym w głowie się przewraca.

  2. W uzdrowiskach rzeczywiście powinny nastąpić jakieś zmiany bo pracownicy są traktowani jakby byli parobkami pana prezesa a sam Pan prezes zachowuje się jak właściciel uzdrowiska.Płace dla ludzi śmieszne jak zarobią 1.500 zł to się cieszą.

  3. Niech wymieniają. Zawsze popierałem PO, nadal będe to robił. Lecz przyda im się chwila odpoczynku, niech ogarną własne sprawy, błędy a potem znowu do władzy

  4. Nasze całe państwo jest w opłakanym stanie. Nasz kraj od tej chwili będzie ratowany przez najjażniejszych zbawicieli! Pan Prezez Jarosław kaczyński to autorytet dla każdego z nas. ŚP Prezydent lech Kaczyński kiedyś powiedział, co mamy robić. Piękne plata przed nami. Zobaczycie, młodzi ludzie wróca z emigracji, będzie jeszcze lepiej!

  5. wybraliście to macie matoły…

  6. Porządki się przydadzą, ale ludzie. Byle nie PIS!

  7. Niech wywalą Śliwińskiego i Borowskiego na zbity py** 🙂 Tyle im się nalezy za te lata nic nie robienia

  8. Jaką funkcję obejmie tow. Mrozek i spółka ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.