Strona główna / Lokalne / Roślinność na wydmach zasłania widok

Roślinność na wydmach zasłania widok

Możemy pochwalić się drewnianym deptakiem na wydmach z którego rozpościera się piękny widok. Spacerowicze są zachwyceni. Jednak nie wszyscy. Siadając na ławeczkach kompletnie nic nie widać. Morze zasłania wysoka roślinność. Urzędnicy twierdzą, że mają związane ręce, bo teren należy do Urzędu Morskiego.

– Każde działanie ingerujące w wydmy, w tym roślinność, jak chociażby przycinka traw, wykonywane jest tylko na zlecenie Urzędu Morskiego. Ingerencja w same wydmy – gdybyśmy chcieli je przykładowo obniżyć przed punktami widokowymi- wymaga oprócz tego zgody, poprzedzonej odpowiednimi badaniami, inspektoratu ochrony środowiska – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Jak dowiedział się reporter portalu swinoujskie.info, administrator promenady na pierwszym pasie wydm -OSiR Wyspiarz, rozmawiał już na ten temat Urzędem Morskim. Same trawy były  przycinane, pozostała kwestia regulacji wydm.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

4 komentarze

  1. Bezsens! z jednej strony pozwalają betonowe szpetne kloce, a z drugiej nie pozwalają przyciąć źdźbła strawy.

  2. poszukajcie u prezia czachrana w gabinecie, zajmijcie sie wrzaskiem mew i nie strzyżona trawą pod ławkami na promenadzie i możecie być już filią wziętego fotografa iryfczyna!

  3. Lato przyjdzie, zetną

  4. widzę że zaczynacie się zniżać do poziomu iplotka… 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.