Strona główna / Lokalne / Mają tylko dwa tygodnie na dokończenie boiska. Pracują po zmroku

Mają tylko dwa tygodnie na dokończenie boiska. Pracują po zmroku

Umowa na budowę boiska przy ulicy Białoruskiej przewiduje zakończenie prac do końca bieżącego miesiąca. W przeciwny razie wykonawca musi liczyć się z karami. Boisko będzie kosztować 3,5 mln złotych. Część z tych środków udało się znaleźć w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Boisko będzie miało sztuczną nawierzchnię. Boisko sportowe będzie do dyspozycji amatorów piłki nożnej. Dotychczasowy użytkownik – klub UKS Prawobrzeże będzie mógł z niego korzystać zarówno w celach treningowych jak i rozgrywek ligowych Klasy A. Płyta boiska będzie miała wymiary 105×68, spełniając tym samym warunki dotyczące rozmiaru pełnowymiarowego boiska. Przebudowane boisko umożliwi organizację zawodów o charakterze lokalnym i regionalnym (tak jak np. Baltic Cup).

Stworzenie rozbudowanej infrastruktury sportowej w prawobrzeżnej części miasta pozwoli na komfortową organizację międzyszkolnych i międzymiastowych imprez sportowych. Dogodny dojazd oraz przystosowane boisko sportowe umożliwi zarówno Ośrodkowi Sportu i Rekreacji “Wyspiarz” (OSiR), pobliskim szkołom jak i stowarzyszeniom pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na organizacje imprez o charakterze sportowym, zarówno w wymiarze lokalnym jak i transgranicznym.

Zobacz również

Miasto jest w sporze z wykonawcą Promenady Zdrowia i ul. Wojska Polskiego

Firma MCC wykonywała w Świnoujściu trzy inwestycje. 22 lutego 2021 roku została zawarta ugoda z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.