Strona główna / Sport / Turniej tenisowy z okazji Święta Niepodległości

Turniej tenisowy z okazji Święta Niepodległości

Grażyna Sobczyk i Grzegorz Sobczyk zwycięzcami gier singlowych kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN.

Przystępne wpisowe oraz system rozgrywek – grupowo-pucharowy, dający szansę nawet słabszym tenisistom na rozegranie co najmniej dwóch gier – zachęcił do udziału w turnieju 24 zawodników (w ubiegłym roku 17) i szkoda, że tylko…. 4 panie.

W środę (11.11.) rozegrane zostały gry eliminacyjne w 8 grupach z których do rundy pucharowej awansowało po dwóch zawodników. W piątkowo – sobotnich meczach 1/8 finału niespodzianek nie było. Zawodnicy rozstawieni bez większych problemów awansowali dalej. W ćwierćfinałach było podobnie ale w ostatnim meczu tej rundy doszło jednak do małej niespodzianki. Jeden z głównych faworytów Aleksander Wróbel trafił na starszego o jedno pokolenie Zdzisława Gogola i przegrał po tie breaku III seta !

W niedzielnych meczach półfinałowych, Grzegorz Sobczyk pewnie pokonał Krzysztofa Migasa a Zdz. Gogol miał dużo cięższą „przeprawę” z jednym z najrówniej grających świnoujskich zawodników – Edwardem Wójcickim.

W meczu finałowym, jak się spodziewała dość liczna widownia – obaj zawodnicy bardzo dobrze serwowali. Tylko jedno przełamanie, zadecydowało o wygranej Sobczyka w I secie 6 : 3. W drugim, zawodnicy wygrywali swoje podania i dopiero osiągnięta przewaga przez Grzegorza na początku ” tie breka” (5 : 0) pozwoliła mu na spokojną końcówkę meczu.

Finał gry poj. m.; G. Sobczyk – Zdz. Gogol 6 : 3 / 7 : 6 (3)

Wyniki 1/4 finału;

Sobczyk – Gliwicki 6 : 4 6 : 3 / Migas – Ratajczak 6 : 4 6 : 2 / Wójcicki – Czabajski 6 : 3 6 : 3 / Gogol – Wróbel 6 : 4 / 1 : 6 / 10 : 7

półfinały ;

Sobczyk – Migas 6 : 0 / 6 : 2

Gogol – Wójcicki 7 : 5 / 6 : 4

Turniej pań zakończył się w piątek 13.11. Faworytka, panna Magdalena Górska brała udział w turnieju panów i niestety „złapała” kontuzję która wyeliminowała ją z gry w turnieju kobiet. W tej sytuacji, pierwsze miejsce – z dwoma wygranymi zajęła pani Grażyna Sobczyk, drugie Katarzyna Mikulska a trzecie Hanna Mazowiecka.

Na zakończenie turnieju, Dyrektor OSiR „Wyspiarz” – Mariusz Fryska i kierownik obiektów sportowych pani Iweta Stasiak wręczyli najlepszym zawodnikom okolicznościowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe (piłki tenisowe) oraz wylosowana została nagroda dodatkowa – karnet 5-wejściowy na halę tenisową .

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.